Lidé: Petr Douda a Roman Steiner posilují Cisco tým Azlanu

Divize společnosti Tech Data Distribution, zaměřená na distribuci s přidanou hodnotou, oznámila personální změny v týmu zodpovědném za oblast produktů Cisco. Změní se rovněž strategie vůči partnerům?Petr Douda, AzlanVedoucím Cisco týmu se stal v divizi Azlan Petr Douda (34), který dosud působil na pozici vedoucího obchodní jednotky Networking. Dochází tak k faktickému sloučení týmů Cisco a Networking (ten pečuje o značky jako 3COM, Nortel nebo HP Networking). Petr Douda bude zodpovědný za tvorbu strategií, rozvoj a vyhledávání nových příležitostí v partnerské síti. Využít chce zejména svých, více než desetiletých, zkušeností a kontaktů z oboru.

Nováčkem v týmu Cisco je Roman Steiner (32), který si přináší zkušenosti z předchozího působení na pozicích IT specialisty v několika firmách. Naposledy pracoval jako projektový manažer ve firmě Simac Technik, kde měl na starosti především návrhy řešení a rozvoje IT datové infrastruktury klíčových zákazníků a vedení obchodně realizační činnosti. „Na Romanovi leží hlavní odpovědnost za technickou a předprodejní podporu v oblasti Cisco produktů, koordinaci projektů a v neposlední řadě i zajištění dalších specializovaných služeb jako jsou např. instalace, školení nebo konzultace," vysvětluje úlohu Romana Steinera Petr Douda.Roman Steiner, Azlan

„Strategie Azlanu i Cisco týmu je jasná - méně administrativy, více kontaktů s našimi obchodními partnery s využitím potenciálu silného obchodního týmu společnosti Tech Data, lepší využití zkušeností a technologického zázemí nadnárodní společnosti při naplňování potřeb našich zákazníků. Konzultantské a poradenské činnosti jsou samozřejmostí, stejně jako školení nebo demo lab," popisuje partnerskou strategii Petr Douda.

Konkurence je ovšem v případě distribuce populárních Cisco produktů poměrně velká. Co tedy nabídne Azlan resellerům s přidanou hodnotou jako argument? „Stavíme na síle nadnárodní společnosti. V těžkých časech ekonomické recese se mohou naši partneři spolehnout, že budou mít kde řešit reklamace. Sklad Tech Data v Anglii je navíc největším skaldem produktů Cisco v Evropě. Jsme tak schopni dodat produkty, které na našem trhu nikdo nemá, během dvou až tří dnů," vyjmenovává předosti spolupráce s Azlanem Petr Douda.

„Azlan disponuje širokou a ucelenou řadou produktů od předních světových výrobců síťových technologií. To nám umožňuje nabídnout zákazníkovi optimální řešení nezávisle na značce. Aktivní síťové prvky jsme schopni doplnit i o nabídku kabeláže a zajistit tak zákazníkovi kompletní dodávku celého projektu," doplňuje Petr Douda.

 Komentáře