Lidé: Mark Papermaster senior viceprezidentem a CTO AMD

AMD oznámilo jmenování Marka Papermastera na pozici senior viceprezidenta a technologického ředitele. Zkušenosti si nese ze společností IBM, Apple či Cisco.

Lidé: Mark Papermaster senior viceprezidentem a CTO AMDMark Papermaster, senior viceprezident a technologický ředitel společnosti AMDMark Papermaster si díky svému předchozímu působení ve firmách IBM, Apple a Cisco přináší do AMD zkušenosti z návrhů procesorů a platforem od handheldů až po výkonná serverová řešení.

Bude podřízen přímo prezidentu a výkonnému řediteli společnosti Rorymu Readovi a bude dohlížet na veškerý výzkum a vývoj AMD, na vývoj produktů, a stane včele nově vytvářené Technology & Engineering Group.

Zároveň bude zodpovědný za vytvoření a realizaci technologických a produktových plánů, integrovaný vývoj hardwaru a softwaru, a bude dohlížet na vytváření všech produktů společnosti, uvedlo AMD.

Přichází ze společnosti Cisco, kde byl zodpovědný za strategii, architekturu a rozvoj byznysu v oblasti přepínačů a směrovačů. Předtím působil jako viceprezident divize návrhu hardwaru (konkrétně iPodu a iPhonu) ve společosti Apple.

Mark Papermaster získal bakalářský titul v oblasti elektrického inženýrství na University of Texas v Austinu a magisterský titul ve stejné oblasti na University of Vermont.

Zdroj: AMD
Komentáře