Lidé: Karel Jareš a Jaroslav Rakušan v týmu Lenova

Lokální pobočka společnosti Lenovo rozšířila svůj tým o dvě nové pozice. Karel Jareš nastoupil jako KAB Sales Representative a Jaroslav Rakušan se stal Think 4P/Distribution Account Managerem. Jaké jsou jejich úkoly?Karel Jareš vystudoval Vysokou školu finanční a správní, obor Řízení podniku a podnikové finance. Ve volném čase se věnuje rodině a hraje tenis.Karel Jareš (36), který bude zastávat pozici KAB Sales Representative, bude mít na starost péči o klíčové zákazníky. Před příchodem do Lenova pracoval ve společnosti Orbit jako Business Development Manager a Utax Bürosysteme jako Director of Business Services.

Jaroslav Rakušan (42), nový Think 4P/Distribution Account Manager, se bude zabývat produktovým managementem kategorie Think a péčí o distribuční partnery. Do Lenova přichází ze společnosti Kensington, kde pracoval jako Country Sales Manager CZ & SK a kde měl na starost řízení a realizaci obchodních a marketingových aktivit.

Náplní práce Jaroslava Rakušana budou plánování, výběr, cenotvorba a zavádění Think produktů na český trh. Konkrétně půjde o ThinkPad notebooky a příslušenství, ThinkCentre destopové počítače, All-In-One a příslušenství, ThinkStation (pracovní stanice a příslušenství) a ThinkVision (LCD monitory). Mimo to se zaměří na management distribučních cest zahrnující pravidelný kontakt s distribučními partnery, školení produktových manažerů a prodejních týmů distributora, participaci na výběru produktově marketingových aktivit a také aktivní participaci na dealerských dnech distribučních partnerů.

Zlepšíme se v distribuci

Posílení týmu o Jaroslava Rakušana by měli pocítit distributoři i samotní reselleři. „Distributoři se mohou těšit na intenzivnější podporu produktových manažerů, zlepšení plánování promo akcí, rychlejší a kvalitnější produktový výběr, pravidelné školení prodejních týmů distributora, zjednodušení a zrychlení objednání správných produktů ve správný čas, a tím i zlepšení a zrychlení rotace zboží.

Jaroslav Rakušan vystudoval NSW Business College v Sydney, kde získal Advanced Diploma of Business Marketing. Ve volném čase se věnuje rodině, horskému kolu, běžeckému lyžování a hraje squash.

Reselleři zase pocítí změny v dostupnosti produktů, rozšiřování sortimentu příslušenství, zlepšení viditelnosti produktů směrem k uživateli, motivačních programech, rozšíření demoprogramu a v dalších činnostech, které mohou ovlivnit jejich prodej a ziskovost,“ vyjmenoval své plány Jaroslav Rakušan pro ChannelWorld.

Produkty Lenovo nakoupíte u autorizovaných distributorů, kterými jsou v České republice AT Computers, eD system Czech, SWS a Tech Data Distribution. Na Slovensku jde o Asbis SK, eD system Slovakia a SWS Distribution SK. Více informací o produktech pak získáte přímo na stránkách společnosti Lenovo.

Zdroj: Lenovo, ChannelWorld,Komentáře