Lidé: Joey Chen Qi nově vede české zastoupení ZTE

Oblastním ředitelem čínského ZTE pro ČR byl jmenován Joey Chen Qi. Na český trh chce přivést mobily s novou platformou Firefox OS a high-endovou značku Nubia. O jaké zkušenosti se bude moci opřít?

Lidé: Joey Chen Qi nově vede české zastoupení ZTELidé: Joey Chen Q nově vede české zastoupení ZTEJoey Chen Qi přebírá vedení společnosti ZTE Czech, českého zastoupení čínského výrobce ZTE. Dosavadní oblastní ředitel Adrien L. Fu bude mít nově na starost slovenský trh.

Třicetiletý Qi Chen se chce se společností ZTE Czech zaměřit jak na dodávky technické infrastruktury pro tuzemské mobilní operátory, tak na rozvoj prodeje koncových zařízení.

Čínský rodák první profesní zkušenosti v oboru telekomunikací získával u asijského operátora China Telecom, kde prošel různými pozicemi.

Pro ZTE začal pracovat nejprve jako oblastní ředitel v sousedním Polsku. Do českého zastoupení ale přichází ze španělského, kde trávil poslední dva roky.

V oboru telekomunikací dosud působil nejen na čínském, polském a španělském trhu, ale také třeba v Saudské Arábii. Vystudoval obor telekomunikačního inženýrství na čínské univerzitě poštovnictví a telekomunikací.

ZTE Czech má být inovátorem, nabídne např. mobily s Firefox OS

Joey Chen Qi uvedl, že ZTE Czech má být pod jeho vedením inovátorem, který jako první na český trh uvede chytrý mobil s čipovou sadou od společnosti Intel nebo chytrý mobil s novou platformou Firefox OS od tvůrců webového prohlížeče Mozilla Firefox.

ZTE je jedním ze dvou výrobců, který mobily s tímto systémem nyní připravují. První modely uvede brazilský operátor Movistar ze skupiny Telefónica již počátkem příštího roku. Na český trh má ZTE dodávat i mobily se systémem Windows Phone 8, který Microsoft minulý týden oficiálně představil.

Významným úkolem bude také představení nové značky Nubia, pod kterou chceme nabízet nejlépe vybavená high-end zařízení,“ uvedl ve zprávě pro média Joey Chen Q „V neposlední řadě chceme významně promluvit také do oblasti dodávek telekomunikační infrastruktury pro operátory,“ dodal.

V této oblasti bude ZTE muset čelit silné konkurenci v podobě rovněž čínské značky Huawei, která v současnosti dodává síťovou infrastrukturu pro všechny tři velké mobilní operátory na českém trhu.

Na technologiích ZTE postavil svou síť pouze mobilní operátor U:fon provozovaný společností MobilKom. S chystanou výstavbou LTE sítí se ovšem dodavatelům síťové infrastruktury otevírají nové možnosti.

Zdroj: ZTE Czech, ChannelWorld
Úvodní foto: ZTE

Komentáře