Lidé: Jiří Kysela generálním ředitelem společnosti Dell

Dell Computer oznámil změnu v čele vedení českého zastoupení. Na postu generálního ředitele vystřídá Pavla Zentricha Jiří Kysela. Jaké jsou jeho plány v rozvoji nepřímého prodejního kanálu?



Mezi záliby Jiřího Kysely patří lyžování, basketbal a rocková hudba. Je ženatý a má tři děti.Dell oznámil jmenování nového ředitele s platností od 1. 9. 2010, stane se jím Jiří Kysela (55), který v Dellu působí na různých manažerských pozicích již od roku 2005. Jeho předchůdce Pavel Zentrich se po dvouletém působení ve funkci posouvá na regionální pozici v Dell Consumer divizi.

Jiří Kysela po studiích fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha nastoupil jako programátor do VÚOSO, kde se vypracoval až na pozici senior software development team leader. Po zkušenostech s vývojem software založil vlastní společnost Techware. Následně působil čtyři roky v Českém Telecomu, kde řídil technickou podporu a oddělení péče o zákazníky divize IOL.

Další profesní kroky Jiřího Kysely směřovaly do společností Nextra/ Telenor Networks CE, kde působil jako technický ředitel pro Českou a Slovenskou republiku. Od 1. 6. 2005 zastával ve společnosti Dell pozici ředitele pro služby, z níž se přes několik manažerských pozic vypracoval na obchodního ředitele pro státní správu a partnerské prodejní kanály. Nový generální ředitel se dlouhodobě věnuje práci ve sdružení CZ.NIC, kde je od roku 2005 členem představenstva a sdružení zastupuje i v organizaci EuroISPA.

Tuzemský Dell zahájil nepřímý prodej teprve před dvěma lety spolu s celosvětovou změnou původní strategie přímého prodeje koncovým zákazníkům. Jiří Kysela byl přitom jednou ze zásadních postav úspěšného vstupu společnosti na distribuční trh. Loňský rozhovor s ním si můžete přečíst na ChannelWorldu.

Nepřímý prodej bude dále posilovat

V prvních dvou čtvrtletích letošního roku jsme navýšili obrat prostřednictvím nepřímého prodeje o více než sto procent oproti stejnému období loňského roku. Věříme, že náš partnerský prodej bude dále posilovat a chystáme k tomu další kroky,“ uvedl Jiří Kysela ve včerejším rozhovoru pro ChannelWord.

Dell mimo jiné zjednodušil svůj partnerský program a významně vylepšil partnerský portál. Podporu nabídne širšímu spektru partnerů a vybraní reselleři a VAR zase získají certifikace pro dodávky náročnějších řešení.

Celý rozhovor s Jiřím Kyselou o dalším směřování partnerského kanálu společnosti Dell najdete na ChannelWorldu už v září.

Zdroj: ChannelWorld, Dell







Komentáře