Lidé: Jiří Devát generálním ředitelem Cisco

Společnost Cisco Česká republika, výrobce síťových řešení, jmenovala do funkce generálního ředitele Jiřího Deváta. Na pozici vystřídá Alexandera Winklera, který odchází do důchodu.Jiří Devát, generální ředitel společnosti CiscoJiří Devát (42) nahradí na pozici generálního ředitele ve společnosti Cisco Alexandra Winklera, který loni oznámil odchod do důchodu k 31. 1. 2011. Jiří Devát přichází z organizace Sita, poskytovatele IT a komunikačních služeb v letecké dopravě, kde na pozici člena správní rady zastupovat členské organizace ze střední a východní Evropy.

V letech 2006 – 2009 působil jako viceprezident pro informační technologie a inovace a místopředseda představenstva Českých aerolinií, kde se zasadil o přebudování ICT infrastruktury a aplikačního vybavení společnosti. Téměř deset let pracoval pro Microsoft, kde měl nejprve na starost rozvoj partnerů a následně zastával pozici generálního ředitele Microsoftu pro Českou republiku a Slovensko.

Jiří Devát vystudoval Vysoké učení technické v Brně a absolvoval obor Business Administration na Swinburne University of Technology v australském Melbourne. Jeho zálibami jsou kinematografie, cestování, sport, hudba, vaření a charita.

Zdroj: Cisco Česká republikaKomentáře