Lidé: Jan Zadák viceprezidentem pro obchod, marketing a strategii divize HP Enterprise Business

Společnost HP oznámila, že Jan Zadák byl od 1. 5. 2011 jmenován výkonným viceprezidentem pro obchod, marketing a strategii divize HP Enterprise Business. Jaké jsou jeho odpovědnosti a cíle?Jan Zadák, viceprezident pro obchod, marketing a strategii divize HP Enterprise BusinessJan Zadák bude v nové pozici řídit obchodní jednotku HP Enterprise Business na všech trzích celosvětově. Bude zodpovědný např. za vedení týmů specializovaných na celosvětovou strategii společnosti, rozvoj spolupráce s klíčovými partnery či profitabilní růst všech dílčích divizí obchodní jednotky HP Enterprise Business (podnikových úložných zařízení, serverů, síťových prvků, softwaru a služeb). Řídit bude rovněž obchodní a marketingové činnosti pro zákazníky z řad podniků i veřejného sektoru. Jeho přímou nadřízenou se stává Ann Livermore, výkonná viceprezidentka divize. Obrat divize dosahuje přibližně 57 miliard amerických dolarů ročně.

Na nové pozici Jan Zadák vystřídá Thomase E. Hogana, který k 31. 5. 2011 odchází z HP na vlastní žádost. Pod vedením Hogana začala v HP probíhat rozsáhlá prodejní a marketingová transformace, jejímž cílem je další růst prodejů podnikových řešení HP, a vznikla globální Instant-On Enterprise strategie pro podniky a státní správu.

Jan Zadák doposud působil jako viceprezident a výkonný ředitel divize HP Enterprise Business pro region EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika). O jeho nástupci na této pozici bude rozhodnuto v průběhu nejbližších týdnů. K týmu HP se připojil ještě v rámci společnosti Compaq Computer v roce 1997 a postupně zastával vedoucí lokální i regionální role. Dříve působil na obchodních a marketingových pozicích ve společnosti Olivetti.

Absolvoval Elektrotechnickou fakultu na ČVUT v Praze včetně doktorandského studia s ročním pobytem na univerzitě v Erlangenu-Norimberku. Jan Zadák je ženatý, má dvě dcery, hovoří plynně anglicky, pasivně německy, rusky a italsky. Jeho nejoblíbenějšími volnočasovými aktivitami jsou golf, posilovna a četba.

Zdroj: HPKomentáře