Lidé: Jan Jiskra country managerem NetAppu pro ČR a SR

Do čela česko-slovenského zastoupení společnosti NetApp se s platností od dubna 2012 postavil Jan Jiskra.

Lidé: Jan Jiskra country managerem NetAppu pro ČR a SRJan Jiskra, country manager pro ČR a SR společnosti NetAppJan Jiskra (41) nastoupil na pozici country manažera pro Českou republiku a Slovensko. Pozici dříve zastával Tomáš Martínek, který nyní v NetAppu působí jako sales account manažer.

Podle informací ChannelWorldu od distributorů, se NetAppu v loňském roce na českém trhu dařilo získávat zakázky na úkor konkurenci, jako jsou Dell, EMC, HP či IBM. Jan Jiskra na dotaz doplnil, že NetApp lokálně za minulý rok rostl zhruba o 80 %. V rámci strategie se výrobce bude soustředit na upevnění existující partnerské báze a její příp. rozšiřování.

Letos se chce NetApp posouvat od SMB a midrange více k enterprise zákazníkům, k čemuž mu má pomoci i nová generace podnikových storage. Distribuce nadále zůstává u Arrow ECS, jež nabízí kompletní portfolio NetAppu.

Jan Jiskra do společnosti NetApp přichází z HP, kde působil od roku 2010 na pozici StorageWorks Division sales manager s odpovědností za tým obchodních specialistů a presales konzultantů specializujících se na oblast datových úložišť.

V letech 1998 až 2010 pracoval u Sun Microsystems, kde prošel řadou pozic až po practice managera, data center/storage & data management. Čtyři roky působil také u Deltax Systems, kde pracoval na pozicích networking specialist a senior system engineer.

Jan Jiskra vystudoval obor distribuovaných systémů na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity. Je ženatý a má syna. Mluví anglicky, slovensky i rusky. Ve volném čase se nejraději pokouší najít prostor pro snowboard, windsurfing, squash, motocykly a rád se zaposlouchá do rockové hudby.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře