Lidé: HP odvolalo Apothekera, společnost povede Meg Whitmanová

Představenstvo společnosti Hewlet-Packard včera odvolalo Lea Apothekera z pozice CEO. Nahradí jej Meg Whitmanová, bývalá výkonná ředitelka aukčního portálu eBay.

Lidé: HP odvolalo Apothekera, společnost povede Meg WhitmanováLidé: HP odvolalo Apothekera, společnost povede Meg WhitmanováHP se rozloučilo se svým „letošním“ CEO Leem Apothekerem se slovy, že pro úspěšnou realizaci strategie potřebuje „další atributy“ výkonného ředitele, které má mít Meg Whitmanová.

Další změnou ve vedení je jmenování doposud nevýkonného člena představenstva Raye Lanea do exekutivní funkce předsedy.

Máme štěstí, že někdo kalibru a zkušeností Meg Whitmanové nastupuje do vedení HP,“ uvedl Ray Lane v prohlášení.

Meg Rayenová působila posledních 8 měsíců jako členka představenstva HP. To ji považuje nyní za dostatečně znalou svých produktů a trhů, na kterých HP působí.

Charles King, hlavní analytik společnosti Pund-IT uvedl, že Whitmanová má sice rozsáhlé zkušenosti s vedením multi-miliardové společnosti (eBay), její dosavadní působení z ní však nedělá nejvhodnější kandidátku na vedení společnosti, jako je HP, nemá taktéž hlubší znalosti v oblasti podnikového IT.

Zbavíc se HP nakonec divize PSG

Jedním z prvních kroků, které zřejmě na své pozici Meg Whitmanová začne řešit, bude přehodnocení rozhodnutí s vyčleněním divize PSG a mobilního byznysu s WebOS, přičemž bude nadále rozvíjet strategii kolem softwaru a cloudu.

HP rozhodně potřebuje vydat jasné prohlášení, o svém budoucím směru. Přinejmenším pokles cen akcií po nedávném strategickém rozhodnutí a především akvizice Autonomy se promítají do finační situace společnosti.

Širší souvislosti kolem působení, rozhodnutí a odvolání posledních tří CEO společnosti HP naleznete v komentáři sesterského webu CIO BusinessWorld.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld
Foto: Max MorseKomentáře