Lidé: CEO a prezident Aceru Gianfranco Lanci odstupuje, částečně jej zastoupí Walter Deppeler

Společnost Acer oznámila, že její výkonný ředitel a prezident, Gianfranco Lanci podepsal výpověď. Na pozici prezidenta nastupuje jeho zástupce Walter Deppeler. Jaké jsou důvody jeho odchodu?JT Wang, předseda představenstva společnosti Acer a odstupující CEO, Gianfranco LanciS okamžitou platností odstupuje Gianfranco Lanci z pozice výkonného ředitele a prezidenta společnosti Acer. Důvodem jsou podle oznámení odlišné názory na budoucí vývoj firmy.

Gianfranco Lanci přišel do společnosti Acer z Texas Instruments v roce 1997. Prezidentem byl jmenován v roce 2005 a o tři roky později se stal také výkonným ředitelem. V posledních letech rostly prodeje notebooků Acer v dvojciferných číslech a Acer se tak dostal až do první trojky výrobců počítačů.

Podle vyjádření společnosti Acer se však po několik měsíců pohled Gianfranca Lanciho na budoucí vývoj firmy liší od názoru většiny členů představenstva a nedokázali tak dosáhnout shody. „Členové představenstva kladou různý důraz na rozsah, růst, vytváření hodnoty pro zákazníka, zlepšování pozice značky, alokaci zdrojů a metody zavádění,“ uvedl Acer v tiskovém oznámení.

Kdo jej zastoupí?

Walter Deppeler, prezident společnosti Acer pro region EMEAProzatímní funkci CEO bude zastávat předseda představenstva JT Wang, který v prohlášení ujistil, že core byznysem společnosti zůstávají osobní počítače, především pro koncové zákazníky. Acer také vstupuje na trh mobilních zařízení, do kterých chce nadále více investovat.

Novým prezidentem společnosti pro region EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika) se stal Walter Deppeler, který doposud působil jako zástupce prezidenta. Walter Deppeler se narodil v roce 1957 v Badenu a do Aceru nastoupil v roce 1997. Podle tiskového oznámení má rozsáhlé obchodní a marketingové zkušenosti v tomto regionu a významně přispěl k růstu společnosti Acer.

Zdroj: IDG News Service, AcerKomentáře