Lidé: Adrian McDonald novým šéfem EMC pro střední a východní Evropu

Společnost EMC Corporation oznámila, že na pozici prezidenta společnosti pro oblast EMEA-Sever, kam spadá i Česká republika, byl jmenován Adrian McDonald. Odkud přináší své zkušenosti a jaké další změny ve vedení EMC proběhly?Adrian McDonald nastoupil do EMC v roce 1988 a doposud zastával funkci generálního ředitele pro Velkou Británii a Irsko.Adrian McDonald nastoupil do EMC v roce 1988 a doposud zastával funkci generálního ředitele pro Velkou Británii a Irsko. Spolu s Christianem Hilllerem, který se stal prezidentem EMC pro region EMEA-Jih, nahradí dosavadního ředitele regionu EMEA Rainera Erlata. Erlat působil ve funkci ředitele regionu EMEA celkem 8 let a nyní se stal předsedou správní rady EMC International.

Adrian McDonald je v nové pozici odpovědný za celkové výnosy, řízení a podnikatelskou strategii EMC v regionu EMEA-sever. Jeho úkolem je mimo jiné zajistit lepší komunikaci firmy směrem k zákazníkům. Adrian McDonald dokončil pokročilé bakalářské studium historie a politologie na University of Warwick a je absolventem Columbia Business School.

Změny v top managementu mají podle EMC podpořit růst v regionu  EMEA a pomoci zákazníkům s přechodem na cloudová řešení. Nové vedení bude odpovědné za udržení růstu dosaženého v roce 2010 a posílení úlohy regionu v rámci celosvětového působení firmy.

Zdroj: EMCKomentáře