Lenovo zavádí servisní program pro zákazníky s vadnými čipsety Intel

Společnost Lenovo zavedla speciální servisní program pro zákazníky notebooku, s problémovou čipovou sadou Intel série 6. Kterého modelu se servisní výměny budou týkat?Lenovo představilo servisní program pro zákazníky s vadnými čipsety Intel Lenovo představilo speciální servisní program pro zákazníky, kteří zakoupili notebook IdeaPad s problémovým čipsetem Intel řady 6 pro procesory Sandy Bridge. V okamžiku, kdy budou náhradní díky k dispozici (Intel oznámil konec února), si zákazníci mohou vyžádat bezplatnou výměnu základní desky.

V případě, že zákazníci nebudou spokojeni s programem výměny základní desky, Lenovo slibuje snahu o nalezení alternativního řešení včetně možnosti plného vrácení ceny.

Oznámení společnosti Lenovo navazuje na objevení chyby v čipové sadě Intel, která způsobuje postupné snížení kvality SATA řadiče. Stárnutím pak může docházet k poklesu výkonu připojených disků či mechanik.

V ČR pouze jeden dotčený model

Na českém trhu začala společnost Lenovo prodávat pouze jeden notebook s touto vadou, IdeaPad Y560p (Part Number: 59063692). Od 1. 2. 2011 již zastavila dodávky všech výrobků s čipsety Intel řady 6 včetně distribuce tohoto modelu pro Českou republiku.

Celosvětově byl tato čipová sada osezena také do notebooků IdeaPad Y460P, Z570, G470, G570, V370, V470, V570, B470 a B570 a desktopových počítačů IdeaCentre K330, K330A a B520.

Lenovo uvedlo, že spolupracuje se společností Intel na technických podrobnostech a další informace bude průběžně zveřejňovat.

Seznam autorizovaných servisních partnerů pro záruční i pozáruční opravy a kontakt na servis Idea produktů naleznete na webu společnosti Lenovo.

Autorizovanými distributory notebooků Lenovo pro Českou republiku jsou AT Computers, eD system Czech, SWS a Tech Data Distribution. Na Slovensku distribuci zajišťuje Asbis SK, eD system Slovakia a SWS Distribution SK.

Zdroj: Lenovo, ChannelWorldKomentáře