Lenovo zastavilo přímý on-line prodej netbooků

Lenovo ztrácí zájem o oblast netbooků a zaměřuje se místo toho na tablety. Prostřednictvím svého webu je přestalo prodávat. O dalším postupu se zatím výrobce nerozhodl.Lenovo zastavilo přímý on-line prodej netbookůLenovo zastavilo prodej netbooků přes svůj webový portál. Dostupné modely již byly vyprodány a podle mluvčího společnosti Raye Gormana v blízké budoucnosti nebudou nahrazeny. Výrobce také neuvedl, zda bude nadále prodávat netbooky přes retail.

Zaznamenáváme solidní úspěch s tablety IdeaPad K1 a IdeaPad A1, které nám na webu generují dobrý provoz,“ uvedl Ray Gorman.

Lenovo nabízelo netbooky série S s procesory Intel Atom. Nejbližším produktem je nyní ultrapřenosný notebook ThinkPad X130e s 11“ monitorem a procesorem AMD E-300 v ceně od 469 dolarů.

Rozhodnutí výrobce je posledním ukazatelem, že spotřebitelé dávají přednost tabletům a levným notebookům před netbooky. Dell přestal netbooky nabízet úplně a společnosti HPAcer svou nabídku již zúžily.

Zájem o netbooky dlouhodobě upadá

Po několika letech úspěchů začaly prodeje netbooků od druhého pololetí roku 2010 slábnout, uvedl Jay Chou, analytik IDC. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku zaznamenaly prodeje netbooků meziročně 29% pokles na 6,3 milionu dodaných kusů. Celkově tvořily 6,8 % počítačů dodaných ve čtvrtém kvartálu.

Intel se snaží prodej netbooků stále podporovat. Nedávno proto uvedl nové procesory Atom s kódovým označením Cedar Trail. Výrobce čipů uvádí, že prodeje netbooků sice slábnou na vyspělých trzích, naopak se jim však vede v rozvíjejících se ekonomikách.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře