Lenovo v posledním čtvrtletí zdvojnásobilo zisk

Třetí největší výrobce PC, společnost Lenovo, vykázala výrazný nárůst obratu v porovnání s trhem a téměř zdvojnásobila čistý zisk. Jak si vedla v jednotlivých regionech?Lenovo v posledním čtvrtletí zdvojnásobilo ziskZisk společnosti Lenovo rostl ve čtvrtletí končícím 30. 6. 2011 meziročně o 98 % na 108 milionů dolarů. Obrat přitom vzrostl o 15 % na na 5,9 miliardy dolarů.

Čínský výrobce PC, který se ve druhém čtvrtletí stal tržní trojkou, uvedl, že dodávky desktopů i notebooků se oproti stejnému čtvrtletí loňského roku navýšily o 23 %.

Růst přichází i přes zpomalení dodávek PC vlivem rostoucího zájmu o tablety a přes pokles spotřebních i firemních výdajů kvůli ekonomickým podmínkám, uvedli analytici.

Na trzích Latinské Ameriky, východní Evropy, Afriky a Indie vzrostly tržby Lenova o 46,5 %.Ve Spojených státech, západní Evropě a Japonsku obrat dosáhl podle společnosti o 8,5% růstu, přičemž dodávky na severoamerický trh se navýšily o 30,8 %.

Ačkoliv hlavním jádrem podnikání Lenova jsou počítače, společnosti se zároveň snaží stát významným hráčem na poli tabletů a smartphonů. Meziročně výrobce zaznamenal 34 % nárůst prodeje telefonů. Tablet LePad se zatím prodává pouze v Číně, kde dodávky letos dosáhly 80 000 kusů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře