Lenovo uvedlo novou řadu notebooků. ThinkPad je červený

Lenovo představilo minulý týden na tiskové konferenci v Praze novou řadu notebooků. Tradičně černé ThinkPady nyní prodáte také v barvách. Jak je řada ThinkPad Edge pozicovaná na trhu a jaké prodejní argumenty nabízí?13palcový ThinkPad Edge v červené. (Foto: Lenovo)Rodina notebooků ThinkPad Edge „Sophisticated Simplicity“ doplňuje řadu pro profesionální uživatele ThinkPad a řadu Idea Pad určenou primárně pro domácnosti a zábavu.

První přírůstek do nové rodiny představuje 13palcový ThinkPad Edge vybavený dvoujádrovým procesorem Athlon Neo X2 nebo procesorem Intel SU7300 na platformě Intel GS45. Novinka se chlubí více než osmihodinovou provozní dobou a za doporučenou koncovou cenu od 12 490 Kč bez DPH nabízí kombinaci profesionálních prvků ThinkPadů, jako je voděodolná klávesnice, trackpoint, nebo ThinkVantage technologie a zároveň řadu inovací, které mají notebook přiblížit běžnému uživateli. Mezi ty patří použití jednoduchých černých kláves, rychlý přístup k multimediálním funkcím, velký multi-dotykový touchpad nebo právě barevné provedení.

Kromě tradiční černé bude ThinkPad Edge dostupný v lesklém červeném odstínu s obrysy ohraničenými stříbrným pásem.

Typickým uživatelem bude člověk, který notebook využívá k práci i pro zábavu. Patří sem doktoři, právníci, živnostníci, malé a střední firmy nebo domácí kanceláře,“ popsal cílovou skupinu Robert Janásek, marketingový manažer společnosti Lenovo.

Jednoduše řečeno, nová řada notebooků má oslovit ty uživatele z oblasti SMB, které dříve odrazoval příliš klasický design notebooků ThinkPad.

Více se o noteboocích ThinkPad Edge můžete dozvědět na videu od Lenova.

X100e je lehký a levný profesionálThinkPad X100e je lehký a levný. (Foto: Lenovo)

Barevné oživení červenou a bílou, ale také tradiční černou, nabízí další představená novinka, notebook ThinkPad X100e, který rozšiřuje řadu ultrapřenosných ThinkPadů řady X a za cenu od 11 990 Kč bez DPH má uživatelům poskytnout profesionální výkon. Disponuje totiž procesorem AMD Athlon Neo MV-40, 11,6palcovým displejem, ISO klávesnici s multi-dotykovým touchpadem i trackpointem a váží pouze 1,36 kilogramů (1,48 kg s šestičlánkovou baterií). Pro bezdrátové připojení na cestách je notebook dodáván s 802.11n WiFi i s Bluetooth a volitelně i s 3G.

ThinkPad X100e určitě není netbook, rozhodně se také nejedná o náhradu modelu X200, nebo obnovení IdeaPadu S10. Jde o model profesionálního notebooku za velmi příznivou cenu, který podle našich výzkumů zákazníci po celém světě již dlouho poptávají,“ vysvětlil Petr Berounský, channel sales manažer společnosti Lenovo pro Českou a Slovenskou republiku.

Zájemcům o více informací doporučujeme promo video ThinkPad X100e z dílny Lenova.

K ThinkPadu další služby

Spolu s novými modely notebooků můžete zákazníkům prodat i další služby výrobce. ThinkPad Protection pokrývá opravy notebooku, které vzniknou díky nehodám nebo polití. Lenovo Hard Disk Drive Retention zase umožňuje zákazníkům ponechat si pevný disk v případě jeho poškození nebo selhání, což zajišťuje, že důležitá data zůstávají bezpečně v jejich rukou.

Autorizovanými distributory Lenova jsou v České republice AT Computers, eD system Czech, SWS a Tech Data Distribution. Na Slovensku jde o Asbis SK, eD system Slovakia a SWS Distribution SK.Komentáře