Lenovo představilo nové Thinkpady Edge

Společnost Lenovo včera na tiskové konferenci představila nástupce modelů ThinkPad Edge a novou řadu Edge+. S čím výrobce přichází a jak nové notebooky pozicuje?Nové modely Lenogo ThinkPad Edge a Edge+. Červený ThinkPad Edge E420 vs. černý Edge+ E420s.

Nové modely Lenogo ThinkPad Edge a Edge+Robert Janásek, marketingový manažer společnosti Lenovo, úvodem shrnul historii výrobce ve světě i v České republice. V roce 2010 se počítače Lenovo staly podle 4. nejprodávanější značkou ve světě i v ČR.

Kromě pokračování předchozích 14“ a 15“ modelů ThinkPad Edge, které nahradí E520 a E420, Lenovo na začátku druhého čtvrtletí uvedlo řadu Edge+ (E420s a E220s). Označení modelů písmenkem „s“ – slim, informuje o nové tenké verzi notebooků.

Modely Edge míří mezi nižší - consumer řadu IdeaPad a byznys řadu klasických Thinkpadů. Zacíleny jsou především na živnostníky a malé a střední firmy. Lenovo u nových Edge klade důraz na výkon, spolehlivost, jednoduché použití, ale také design. Měkčený povrch víka, odolný proti ohmatání a poškrábání, je dostupný v černé a červené barvě a po obvodu je doplněn „kovovými“ prvky.

Jaroslav Rakušan, Think 4P/distribution account manager, pak představil technické parametry nových notebooků. U ThinkPadů zůstává standardem konstrukce ze slitiny magnézia a hliníku, active protection systém pro ochranu dat, klávesnice odolná proti polití (Edge však nemá průtokové kanálky), lampička ve víku a čtečka otisků prstů.

Tenká řada s plusem: Edge+

Notebooky Lenovo ThinkPad Edge E220s a E420s s procesory Intel Core i5 a i7 mají díky Lenovo Ehnanced Experience 2.0, které bylo připraveno ve spolupráci s Microsoftem, nabídnout až o 20 sekund rychlejší start než konkurence, rychlejší vypnutí a obnovení ze spánku a lépe uspořádaný preload OS.

Červený ThinkPad Edge E420 vs. Edge+ E420sVybrané modely E420s budou dostupné také s AMD Radeon HD 6630M s 2GB RAM, která se bude automaticky přepínat podle potřeby grafického výkonu.  Přibližně za 2 měsíce Lenovo nabídne také verze s SSD disky.

Edge i Edge+ jsou optimalizovány pro VoIP a video konference (funkce pro potlačení hluku s klávesnice, optimalizace pro jednoho a více mluvících apod.). Disponují HDMI konektorem, HD webkamerou, štěrbinovou DVD mechanikou a technologií Dolby Home Theater v4. Na výběr jsou také modely s integrovaným 3G modemem.

1000cyklová baterie by měla vydržet cca 6 hodin provozu při běžném užívání. ThinkPad Edge E220s měří na výšku 21,9 mm a váží 1,59 kg, zatímco Edge E420s začíná na tloušťce 23,1 mm a hmotnosti 1,89 kg. Oba typy mají pouze lesklý displej. K dispozici budou od dubna 2011 a zákazníkům je nabídnete za cenu začínající na 19 890 Kč bez DPH.

Pokračování: Edge 2. Generace

Modely E520 a E420 jsou o 13 % tenčí, lehčí než předchozí generace. Dostupné jsou s matným i lesklým displejem v HD rozlišení. Kromě Intel Core procesorů druhé generace budou během dvou měsíců na trhu také modely s čipy AMD Brazos.

15“ E520 je nově vybaven numerickou klávesnicí. Ke konci června, nejpozději začátkem třetího kvartálu Lenovo nabídne také 11“ a 13“ notebooky Edge. Výbava pro VoIP a multimédia je totožná s řadou Edge+. Notebooky ThinkPad Edge E420 a E520 můžete nabízet od tohoto měsíce za cenu od 12 690 Kč bez DPH.

Servisní síť partnerů je pro Edge totožná jako pro klasické Thinkpady a k těmto modelům lze taktéž prodat další typy rozšířené záruky.

Autorizovanými distributory notebooků Lenovo jsou v České republice AT Computers, SWS a Tech Data Distribution a na Slovensku Asbis SK, eD system Slovakia a SWS Distribution SK.

Zdroj: ChannelWorld, Lenovo
Galerie
Komentáře