Lenovo oznamuje finanční výsledky, pokračuje v nadprůměrném růstu

Výrobce počítačů Lenovo za poslední fiskální kvartál končící 30. 6. 2012 meziročně navýšil obrat o více než třetinu a dosáhl rekordního tržního podílu.

Lenovo oznamuje finanční výsledky, pokračuje v nadprůměrném růstuLenovo oznamuje finanční výsledky, pokračuje v nadprůměrném růstuSpolečnost Lenovo oznámila finanční výsledky za první fiskální kvartál, který skončil 30. 6. 2012. Čtvrtletní příjmy dosáhly 8 miliard dolarů, a meziročně tak vzrostly o 35 %. Ve stejném období vzrostl čistý zisk společnosti v meziročním porovnání o 30 % na 141 miliónů dolarů.

Jako celosvětově druhý největší počítačový výrobce dosáhla společnost Lenovo podle IDC čtvrtletního podílu na trhu 14,9 % za prvním HP s 15,5 %.

Dodávky PC Lenovo vzrostly v prvním kvartále o 24,4 % v porovnání s loňským rokem. Jedná se již o 13. kvartál za sebou, kdy Lenovo rostlo rychleji než celý počítačový trh.

Hrubý zisk společnosti v prvním čtvrtletí vzrostl meziročně o 30 % s hrubou marží 12 procent. Provozní zisk vzrost meziročně o 48 % na 182 miliónů dolarů. Zisk na akcii činil 1,37 US centů.

Růst společnosti Lenovo je vyvážený ve všech regionech, segmentech i produktových liniích, uvedl výrobce v oznámení.

Před dvěma týdny společnost Lenovo oznámila globální partnerství s EMC s cílem vytvořit vývojový program serverových technologií, který urychlí inovace a rozšíří možnosti společnosti Lenovo v segmentu standardních serverů x86.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře