Lenovo oznámilo ve 2. finančním čtvrtletí 88% nárůst zisku

Společnost Lenovo oznámila finanční výsledky za druhý kvartál, který skončil 30. 9. 2011. Tržby jí vzrostly o více než třetinu a zisk ještě výrazněji.Lenovo oznámilo ve 3. čtvrtletí 88% nárůst ziskuDodávky společnosti Lenovo vzrostly ve druhém fiskálním čtvrtletí 2011 meziročně o 35,8 %, díky tomu se stala druhým největším výrobcem počítačů na světě.

V předchozím kvartále Lenovo přeskočilo Acer na třetí pozici a nyní se dostalo před Dell.

I přes slabý vývoj trhu PC se Lenovu daří růst v dvouciferných číslech již několik čtvrtletí po sobě, a je tak nejrychleji rostoucím výrobcem počítačů mezi top 5 společnostmi. Lenovo také posílilo pozici v Číně, na vyspělých i rozvíjejících se trzích.

Příjmy společnosti, které podle jejího prohlášení rostly vyváženě ve všech regionech a produktových segmentech, dosáhly ve  druhém čtvrtletí 7,8 miliardy dolarů, což představuje 35,2% meziroční nárůst.

Čistý zisk výrobce vzrostl meziročně ve druhém čtvrtletí o 87,9 % na 144 miliónů dolarů. Hrubý zisk společnosti se navýšil o 59,8 % a dosáhl 948 miliónů dolarů. Provozní zisk společnosti činil 166 miliónů dolarů (nárůst o 55,3 %).

Management se vidí v čele

Výsledky společnosti Lenovo v tomto čtvrtletí jsou vynikající. I přes značné investice do budoucího rozvoje náš zisk před zdanění rostl a překonal naše cíle,“ uvedl v tiskovém oznámení Liu Chuanzhi, předseda představenstva společnosti Lenovo.

Podle slov výkonného ředitele si Lenovo věří na vedoucí postavení, a to nejen v oblasti počítačů. „Jsme optimističtí, co se týče budoucnosti na PC trhu. Naším cílem je nejen stát se vedoucí společností v oblasti tradičních počítačů, ale výrazně posunout celý trh dopředu včetně nových produktů, jako jsou smartphony a tablety,“ uvedl v oznámení Yang Yuanqing, CEO společnosti.

Zdroj: LenovoKomentáře