Lenovo navýšilo čistý zisk o 90 %, dařilo se mu prodávat PC i chytré telefony

Lenovo oznámilo finanční výsledky za poslední čtvrtletí svého fiskálního roku. Kolik výrobce utržil?

Lenovo navýšilo čistý zisk o 90 %, dařilo se mu prodávat PC i chytré telefonyČtvrté fiskální čtvrtletí skončilo Lenovu 31. 3. 2013 a jeho čistý zisk se vyšplhal na 127 milionů dolarů. Meziročně si tak Lenovo na zisku polepšilo o 90 %. Obrat výrobce dosáhl 7,8 miliardy dolarů a meziročně si polepšil o 4 %.

K dobrým výsledkům ve čtvrtém čtvrtletí pomohly především prodeje počítačů v Číně a růst počtu prodaných chytrých telefonů.

Na svém domácím trhu v Číně dosáhlo Lenovo provozní marže 4,9 % a vůči loňskému roku si tak polepšilo o 8 %. Úspěch měly i mobilní zařízení určené pro firmy, které představovaly 9 % z celkových prodejů. Nejvíce se dařilo chytrým telefonům, Lenovo jich meziročně prodalo o 206 % více.

Z celosvětového hlediska prodalo Lenovo přibližně stejně počítačů jako vloni a to i přesto, že světový trh podle IDC klesl v daném období o 13,9 %. Lenovu k těmto výsledům pomohl především čínský trh, kde má více než 30% podíl a představuje přibližně polovinu obratu firmy. Čínský trh je také v současné době největším počítačovým trhem na světě.

Lenovo  se díky těmto výsledkům dostalo na druhé místo mezi největšími výrobci počítačů. První je s podílem 15,7 % Hewlett Packard, Lenovu patří 15,3 % trhu.

CEO společnosti Lenovo, Yang Yuanqin, oznámil, že firma nyní plánuje více investovat do vývoje tabletů, chytrých telefonů a firemních zařízení.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře