Lenovo je ve 3. čtvrtletí třetí v ČR a první na světě v prodeji PC

Lenovo oznámilo finanční výsledky za druhý fiskální kvartál končící 30. 9. 2012. Výsledky jsou opět rekordní, ale růst zpomalil. Na českém trhu drží 18% podíl.

Lenovo je ve 3. čtvrtletí třetí v ČR a první na světě v prodeji PCLenovo je ve 3. čtvrtletí třetí v ČR a první na světě v prodeji PCČtvrtletní příjmy společnosti Lenovo dosáhly celosvětově 8,7 miliardy dolarů, což znamená 11% meziroční nárůst. Čistý zisk vzrostl meziročně o 13 % na 162 miliónů dolarů. Růst ziskovosti se tak oproti předchozím čtvrtletím zpomalil.

V 2. fiskálním kvartálu vzrostl celosvětově počet dodávek počítačů Lenovo o 10,3 %, a výrobce tak získal 15,6 % trhu. Jedná se o 14 kvartál za sebou, kdy Lenovo rostlo rychleji než celý počítačový trh. Ten se propadl o 8 %.

Růst společnosti Lenovo je vyvážený ve všech regionech, segmentech i produktových liniích, a to i na českém trhu. Ačkoli trh počítačů ve třetím kvartálu meziročně klesal, Lenovo na rozdíl od konkurence zaznamenalo nárůst ve všech segmentech,“ uvedl v oznámení Petr Toman, generální ředitel Lenovo Czech Republic.

Rekordní podíl na českém trhu

Podle IDC dosáhlo Lenovo za 3. čtvrtletí 2012 svého rekordního podílu (18,1 %) na českém trhu PC, kde drží třetí pozici. Meziročně Lenovo na českém trhu rostlo za 3. kvartál o 43,3 %. Celkově však český trh počítačů klesl o 14,5 %.

Za 3. čtvrtletí Lenovo meziročně téměř zdvojnásobilo svůj tržní podíl v kategorii notebooků (podíl víc než 20 %). Její tržní podíl se také téměř zdvojnásobil v oblasti desktopů, a to také díky růstu prodeje all-in-one PC, kde zaujalo ve 3. kvartále pozici české jedničky, když její podíl přesáhl 60 %.

Celkově ve spotřebitelském segmentu Lenovo prodalo 35 573 počítačů a získalo 23,5% tržní podíl.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © pieterpater - Fotolia.com

Komentáře