Lenovo a EMC přidají do své join-venture co-brandované NAS

Společnosti EMC a Lenovo rozšířily své strategické partnerství s cílem prodávat co-brandované síťové úložiště pro malé a střední podniky a firemní pobočky.

Lenovo a EMC přidají do své join-venture co-brandované NASSpolečnosti nyní oznámily, že budou obě prodávat co-brandované NAS boxy postavené divizí Iomega, která spadá pod EMC. Výrobci vytvořili společný podnik nazvaný LenovoEMC v srpnu 2012, aby mohli prodávat serverové úložné systémy. Poprvé je začali nabízet v Číně.

Lenovo zapsané jako jedna z nejrychleji rostoucích technologických společností na světě a dědictví Iomegy jako lídra v řešení síťových úložišť umožní společnému podniku nabývat růstových příležitostí a pohánět inovace na trhu NAS pro SMB,“ uvedl v oznámení Eric Arcese, general manager LenovoEMC.

Iomega vyrostla z výrobce úložišť pro spotřebitele a malé firmy na výrobce dodávajícího rackové systémy pro 12 jednotek s celkovou kapacitou až 48 TB. NAS úložiště Iomega využívají operační systém EMC LifeLine, který kombinuje funkce pokročilé notifikace a správy.

Kupříkladu EMC LifeLine podporuje notifikaci chyb prostřednictvím e-mailů, umožňuje notifikace skrze SNMP (simple network management protocol) a stejně tak obsahuje funkce snižování otáček disků pro úsporu energie při nevyužití NAS.

Lenovo drží v joint venture LenovoEMC většinový podíl.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: EMC, Lenovo

Komentáře