KPMG: Mobily jsou stále častějším terčem kybernetické kriminality

Firmy oslovené v rámci průzkumu KPMG si rizika uvědomují, což je pozitivní zpráva pro dodavatele, kteří jim mohou nabídnout adekvátní produkty a služby pro zajištění bezpečnosti.

KPMG: Mobily jsou stále častějším terčem kybernetické kriminalityKPMG: mobily jsou stále častějším terčem kybernetické kriminalityPachatelé počítačové kriminality se začínají přesouvat mimo oblast osobních počítačů směrem k mobilním zařízením. Vyplývá to alespoň ze studie mezinárodní sítě poradenských společností KPMG Cyber Crime – A Growing Chalenge for Governments.

Cílem útočníků jsou uživatelé chytrých mobilů, kteří mohou být nejslabším článkem bezpečnostního řetězu i ve firemní sféře.

Vzhledem k bezpečnostním incidentům, mezi něž se v poslední době zařadily útoky hackerů na web Poslanecké sněmovny nebo syrské ambasády v České republice, musíme s riziky, která ohrožují informační systémy v důsledku chyb lidského faktoru, neustále pracovat,“ uvádí ve zprávě pro média Michael Peer z KPMG Česká republika.

Oslovené firmy si prý rizika uvědomují

Průzkum provedený mezi více než 200 vedoucími pracovníky firem napříč odvětvími ukázal, že naprostá většina dotázaných (92 %) v letošním roce počítá s postupně se zvyšující mírou rizika napadení jejich společností kvůli požívání chytrých mobilů, tabletů a dalších podobných zařízení.

Nebezpečí ze strany současných nebo bývalých zaměstnanců vnímá jako nejzávažnější drtivá většina v průzkumu oslovených firem (viz graf na konci článku). KPMG upozorňuje, že škála potenciálně ohrožených dat v mobilech a tabletech zaměstnanců sahá od záznamů v elektronickém diáři až po přísně důvěrné dokumenty strategického charakteru.

Firmy by tedy měly dbát na řešení bezpečnosti, zejména pak na odolnost před chybami lidského faktoru a ochranu mobilů a tabletů. „Potřeba neustále zlepšovat technické aspekty kybernetické bezpečnosti je nasnadě – musíme držet krok s nepřítelem, který je stále chytřejší a šikovnější,“ glosuje Michael Peer v tiskové zprávě.

Graf

Zdroj a graf: KPMG
Úvodní foto: © Flavijus Piliponis - Fotolia.com

Komentáře