Kodak zahájil ve Spojených státech reorganizaci firmy

Výrobce zobrazovací techniky Estman Kodak zahájil ve Spojených státech rozsáhlé změny, které by měly přivést firmu opět do černých čísel.Kodak začal ve spojených státech s reorganizací firmy. Ta byla zahájena na základě dobrovolného vyhlášení ochrany před věřiteli.Kodak začal ve spojených státech s reorganizací firmy. Ta byla zahájena na základě dobrovolného vyhlášení ochrany před věřiteli. Dodávky zboží a služeb zákazníkům po celém světě ale běžně pokračují. Změny mají usnadnit přeměnu Kodaku zpět na ziskovou a schopnou firmy.

Výrobci se podařilo získat v USA střednědobý provozní úvěr o výši 950 milionů dolarů (přibližně 18 miliard korun). Na neamerické dceřiné firmy se žádost o soudní ochranu podaná v USA nevztahuje a pracují tak nadále bez dohledu amerického konkursního soudu.

Situace ve Spojených státech tak zatím nijak neovlivňuje český ani slovenský trh. „Reorganizace firmy Kodak Eastman nemá žádný vliv na dodávku produktů ani na stav distribučního trhu jak v České republice, tak v Evropě,“ říká v tiskové zprávě Stanislav Skalička, obchodní ředitel distribuční společnosti SWS.

Zdroj: SWSKomentáře