Kingston v ČR prodal přes milion produktů, tržby narostly o 6 %

Kingston oznámil finanční výsledky za rok 2009. Celosvětové tržby dosáhly 4,1 miliard amerických dolarů, což je oproti roku 2008 nárůst o 100 milionů. Jak se dařilo v České republice?V centrále Kingstonu mají radost. Náročný rok 2009 výrobce zakončil s mírným nárůstem obratu.V roce 2009 Kingston dosáhl celosvětově druhého nejvyššího ročního hrubého zisku od října roku 1987, kdy zahájil svou činnost.

Mírný nárůst tržeb Kingstonu se připisuje zejména nárůstu průměrných prodejních cen a udržení poptávky z firemního i domácího segmentu. Podle výrobce sehrál roli také úspěšný vstup na trh se systémovými disky typu „solid-state drive“ (SSD).

V oblasti výroby paměťových prvků podobně jako v mnoha jiných odvětvích jsme loni byli svědky finančního oživení a společnost Kingston mohla těžit z celkového nárůstu prodeje DRAM a z cenového vývoje produktů Flash,“ shrnul vývoj na trhu John Tu, spoluzakladatel společnosti Kingston.

Největšího hrubého zisku dosáhl výrobce v roce 2007, kdy jeho obrat činil 4,5 miliard amerických dolarů. Celosvětových tržeb v hodnotě jedné miliardy dolarů dosáhl Kingston poprvé v roce 1995, hranici 2 miliard překonal v roce 2004 a 3 miliardy v roce 2005.

Kingston v České republice

V České republice zaznamenal Kingston v roce 2009 celkový 6% nárůst tržeb a 5% nárůst prodaných kusů oproti roku 2008. Výrobce zde prodal přes 1,1 milionu paměťových produktů.

Zajímavé je bezpochyby také procentuální rozdělení prodaných paměťových produktů. V roce 2009 tvořily z 56 % RAM a 44 % flash. O rok dříve bylo toto rozdělení v České republice na úrovni 66 % pro RAM a 34 % v oblasti flash.

Kingston má v České republice širokou síť autorizovaných distributorů. Patří mezi ně ABC Data, Asbis CZ, AT Computers, eD system Czech, SWS a Tech Data Distribution. Na Slovensku jde o eD system Slovakia, Agem SK a Asbis SK.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze.