Kingston nabídne centralizovanou správu USB

Kingston Technology Company, výrobce paměťových produktů, oznámila uzavření partnerské smlouvy se zabezpečovací společností BlockMaster. Jaké produkty uvede díky spolupráci na trh?Na základě uzavřeného partnerství Kingston nabídne centrálně spravovanou verzi USB disku DataTraveler Vault – Privacy Edition s využitím technologie BlockMasterSpolečnost Kingston chtěla uzavřít partnerskou smlouvu s nějakou firmou, která se specializuje na software pro správu USB disků, protože naši zákazníci už nějakou dobu projevují zájem o produkty pro zabezpečení a správu USB disků,“ vysvětlil v tiskovém oznámení Steve Hall, ředitel pro vývoj flash produktů společnosti Kingston.

Firma BlockMaster je známá svými produkty pro zabezpečení USB, které prodává v Anglii prostřednictvím resellerů. Mezi nabízené produkty patří i software SafeConsole určený pro centralizovanou správu USB, která organizacím nabízí možnost na dálku spravovat své USB disky pomocí nastavení hesel, konfigurace zaheslování a aktivace auditu pro autorizační postupy.

Na základě uzavřeného partnerství Kingston nabídne centrálně spravovanou verzi USB disku DataTraveler Vault – Privacy Edition s využitím technologie BlockMaster, pomocí níž bude možné ovládat správu USB flash disků. Výrobce uvádí, že produkt bude vyhovovat nejpřísnějším požadavkům pro zabezpečení. Uvedení produktu na trh je naplánováno na třetí čtvrtletí roku 2010.

Obě strany uvedly, že partnerská smlouva nijak neovlivní nabídku stávajících produktů. BlockMaster bude dál zaměřovat na vývoj a distribuci své technologie SafeStick a na správní platformu SafeConsole; Kingston zůstane u těžiště své činnosti, jímž je výroba a distribuce zabezpečených disků USB. Firmy tak ujistili své partnery, že akvizice není na pořadu dne.

Více informací získáte na stránkách společnosti Kingston.

Zdroj: Kingston TechnologyKomentáře