Kapacita produkce pevných disků se obnovuje rychleji než ceny

Podle serveru Digitimes se dodávky pevných disků, které ochromily loňské záplavy, pomalu obnovují a v letošním roce se vrátí na původní objem. Jak to bude s cenami?

Kapacita produkce pevných disků se obnovuje rychleji než cenyProdukce pevných disků se letos vrátí na úroveň před záplavami, ale ceny budou stále vysokéPoté co záplavy v Thajsku opadly, výrobci postupně opravují zasažené výrobní kapacity a rozjíždějí produkci. V prvním čtvrtletí letošního roku by se podle zdrojů serveru Digitimes měla navýšit produkce pevných disků na 140 až 145 milionů kusů, což odpovídá 80 % původní produkce.

Ve druhém čtvrtletí by měla dosáhnout objemu 160 milionů kusů a ve třetím se již podle zdrojů z odvětví vrátí na původní úroveň.

Produkce pevných disků činila ve třetím čtvrtletí 2011, tedy před záplavami, 175 milionů kusů. Následně vlivem záplav se ve čtvrtém čtvrtletí propadla na 120 až 125 milionu kusů.

Jak již jsme vás informovali, v závěru roku 2011 zasáhly Thajsko záplavy, došlo k zaplavení závodů výrobců pevných diskům, v důsledku čehož klesla produkce a raketově vzrostly jejich ceny o více než 100 %.

Ceny by se měly podle analytiků v průběhu roku snižovat, ale na konci roku 2012 budou stále zhruba o 30 – 40 % vyšší než před záplavami.

Zdroj: Digitimes

Úvodní foto: © suwanb - Fotolia.com

Komentáře