Kace divize Dellu cílí na SMB s novým zařízením

Dell představil nové zařízení pro správu vybavení v malých a středních podnicích s cílem snížit náklady na správu hardwaru a softwaru.Kace divize Dellu cílí na SMB s novým zařízenímKace M300 je první zařízení z nové série M pro 200 uživatelů, které sleduje konfigurace a změny v hardwaru a softwaru. Řešení umožní společnostem snížit počet IT pracovníků potřebných pro tyto úkony, uvedl Marty Kacin, technologický ředitel obchodní jednotky Kace.

Zařízení může být nasazeno v několika minutách, webové rozhraní pak usnadňuje správu počítačů, dodal Marty Kacin. V rámci představení Dell ukázal schopnost zařízení sledovat změny hardwaru jako je výměna RAM paměti nebo vidět, zda vypršela licence na Windows.

SMB s malými IT odděleními potřebují jednoduše sledovat hardware, ale postupy jako např. použití tabulek je časově náročné. M300 automatizuje správu vybavení prostřednictvím agentů nasazených na počítačích, kteří přes internet informují o konfiguracích a dalších změnách.

Hlídač přepracovaných administrátorů

Pokud některá z periferií z PC zmizí, zařízení pomůže uvědomit "přepracovaného" administrátora na změnu hardwaru, upozornil na využití Charles King, hlavní analytik v Punt-IT.

Ačkoliv M300 sleduje záplaty a záruky, nedokáže je přímo na software aplikovat. Tyto funkce jsou však často zahrnuty jako součást servisního balíčku operačního systému od Microsoftu.

S ohledem na malé a střední firmy je rozsah využití M300 omezený, avšak další funkce mohou být ještě přidány podle potřeb klientů, uvedl Kacin. Některé moderní zařízení, jako jsou Kace K1000 a K2000 obsahují funkce jako záplatování, vzdálené instalace OS a zabezpečení koncových bodů.

Dostupnost pro Evropu neznámá

Jedno zařízení dokáže hlídat na 200 PC s Windows v rámci jedné infrastruktury. S dalšími operačními systémy se podle Kacina do budoucna počítá.

Zařízení má SSD úložiště o kapacitě 16 GB, Ethernetový port, dva USB porty a procesor ARM. Zatím je M300 dostupné pouze v USA. Cena M300 začíná na 2 498 dolarech (přibližně 45 000 korun).

Dell koupil Kace před 18 měsíci a od té doby se jednotka poměrně rozrostla. Před akvizicí měla společnost Kace na 1000 klientů a nyní její portfolio zákazníků čítá na 3 500 podniků včetně velkých organizací jako je NASA.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře