Juniper Research predikuje prodeje ultrabooků v příštích letech

Zatím to tak sice nevypadá, ale podle analytické společnosti Juniper Research porostou prodeje Ultrabooků třikrát rychleji než tabletů.

Juniper Research predikuje prodeje ultrabooků v příštích letechTablety budou nadále kanibalizovat trh počítačů, ale prodeje Ultrabooků porostou třikrát rychleji než tabletůPevně stanovené podmínky pro výrobce a Intelem ovládaná značka odlišuje Ultrabooky od klasických notebooků, ovšem na druhou stranu je to právě důvod, proč jsou výrazně dražší. Sám Intel očekává, že se v letošním roce objeví 70 nových modelů a doufá, že příchod platformy Ivy Bridge srazí cenu blíže k mainstreamovým notebookům.

Zájem o Ultrabooky by měly zvednout také Windows 8, které mají přijít s vylepšenou správou baterie a pokročilými možnostmi připojení k internetu.Analytici očekávají, že se do roku 2016 prodá 178 milionu kusů Ultrabooků, ovšem tablety budou stále kanibalizovat trh počítačů a prodá se jich 253 milionu kusů.

Ultratenké notebooky prozatím označované jako UltraThin plánuje v letošním roce uvést také AMD na nové platformě APU Trinity, které by měli být cenově o zhruba 200 dolarů níže než konkurence postavená na Intelu.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře