Juniper propouští, mohl by být na prodej

Juniper začal propouštět zaměstnance, podle dalších indikátorů je možné, že se připravuje akvizice. Kdo by mohl mít zájem?

Juniper propouští, mohl by být na prodejJuniper propouští, mohl by být na prodejSpekulace, které se kolem společnosti Juniper objevily, podporují zprávy, že Juniper najal investiční banku, aby spravovala nabídky potenciálních zájemců. Jedním z nich může být EMC.

Podle serveru TechTarget Juniper propouští 500 zaměstnanců, kteří představují zhruba 5 procent jeho pracovní síly. Většina propouštěného personálu má podle TechTargetu spadat do divize QFabric data center switching.

Server Benzinga.com reportoval, že Juniper najal JP Morgan, aby dohlídla nad nabídkami odkupu firmy. Citace nejmenovaných zdrojů uvádí, že Juniper již dostal nabídky ve výší 20 dolarů za akcii, a že jako potenciální zájemce patří EMC, výrobce úložišť.

Investiční firma ISI Group vydala zprávu, že EMC by mohlo mít o Juniper zájem. Důvodem je získání pozice „full-service“ výrobce pro cloudové poskytovatele a posun nad rámec partnerství s firmami, jako je např. Cisco.

Aktuálně jsou akcie Juniperu obchodovány za 17,28 dolaru při celkovém počtu 526,6 milionu akcií. Tržní kapitalizacefirmy dosahuje 9,1 miliardy dolarů.

Juniper ani EMC tyto spekulace nechtějí komentovat.

Zdroj: IDG News Service, TechTarget, Benzinga.com
Úvodní foto: © alehdats - Fotolia.com

Komentáře