iSuppli: SSD se zatím v noteboocích nezabydlují

Podle analytické společnosti iSuppli dominují diskových úložištím v noteboocích stále klasické pevné disky a rychlé SSD s nízkými kapacitami si v nich zatím místo ve větší míře nenašly.

iSuppli: SSD se zatím v noteboocích nezabydlujíSSD disky se v noteboocích zatím neprosadily a zákazníci dávají přednost celkové úložné kapacitěV prvním čtvrtletí letošního roku notebooky s pevným diskem o kapacitě vyšší jak 500 GB a celkové ceně zařízení v rozmezí 450 až 550 dolarů představovaly 32 % trhu.

Druhou nejrozšířenější kategorií (26 %) se stala kapacita převyšující 320 GB v koncové ceně mezi 350 a 450 dolary. Oproti tomu přenosným počítačům s SSD disky o kapacitě 128 GB a s hi-endovými notebookovými pevnými disky s cenou převyšující 900 dolarů patřila pouze 3 % trhu.

Zákazníci stále dávají větší přednost celkové úložné kapacitě před výkonem, který SSD nabízejí. Odrazuje je nízká kapacita a vysoká cena. Aby se staly konkurenceschopné a začaly nahrazovat tradiční pevné disky v noteboocích, musela by cena koncových zařízení vybavených SSD diskem podle analytiků klesnout pod 700 dolarů. Notebook s konvenčním pevným diskem nabídne při stejné ceně mnohem vyšší úložnou kapacitu.

Situaci na trhu by mohly změnit tablety na Windows 8, které by měly nabídnout SSD disky o kapacitě 32 GB a 64 GB. Ale ty přijdou až na konci letošního roku, a podíly pevných disků tak letos zůstanou neovlivněny.


 

Graf1: Prodeje notebooků v prvním čtvrtletí 2012 podle diskového úložiště

Prodeje notebooků v prvním čtvrtletí 2012 podle disku

Zdroj: iSuppli

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře