iSuppli: Spotřební elektronika převálcuje v roce 2013 prodeje PC

Podle analytické společnosti iSuppli prodeje spotřební elektroniky umožňující připojení k internetu v roce 2013 předčí prodeje počítačů a o dva roky později přesáhnou více jak tři čtvrtě miliardy kusů.

iSuppli: Spotřební elektronika převálcuje v roce 2013 prodeje PCV loňském roce se prodalo 161 milionu kusů spotřební elektroniky umožňující přístup k internetu. Z toho herní konzole představovaly 50,5 milionu kusů, televize 40 milionů a tablety 19,7 milionu kusů.

Pro letošní rok analytici IHS iSuppli očekávají navýšení prodejů těchto zařízení o 50 % na 241,2 milionu kusů. Největší měrou se na růstu budou podílet tablety, jejichž prodeje se zvednou o 214 % na 61,9 milionu kusů.

Mezi spotřební elektroniku umožňující připojení k internetu analytici řadí televize, Blu-ray přehrávače, herní konzole, set-top boxy, tablety, ale naopak nezahrnují smartphony a další bezdrátové komunikační zařízení. Tablety sice umožní výhradně bezdrátové připojení, ale podle analytiků hrají klíčovou roli na trhu tzv.  connected home zařízení.

Graf1: Vývoj trhu PC a spotřební elektroniky s možností internetu (v milionech kusů)Vývoj trhu PC a spotřební elektroniky s možností internetu (v milionech kusů) Zdroj: iSuppli

Poroste zájem o tablety a Blu-ray přehrávače

Analytici očekávají, že se v roce 2013 prodá 453,3 milionu počítačů, zatímco spotřební elektroniky umožňující připojení k internetu se dodá 503,6 milionu kusů. Do roku 2015 se počet prodaných počítačů zvedne na 479,1 milionu kusů a spotřební elektronika s internetovým přístupem dosáhne 780,8 milionu prodaných kusů.

Tahounem se stanou tablety s meziroční mírou růstu 73,3 % (CAGR), kterých se podle analytiků v roce 2015 prodá více jak 300 milionu kusů. Dobře se budou prodávat také Blu-ray přehrávače jejichž prodeje meziročně porostou o 37,9 % (CAGR). Set-top boxy by se podle analytiků mohly stát zařízeními s vysokou přidanou hodnotou.

Zdroj: iSuppliKomentáře