iSuppli: Seagate nadále ve 4. čtvrtletí 2012 dominuje profesionální pevným diskům

Analytická společnost iSuppli zveřejnila výsledky trhu podnikových pevných disků za třetí čtvrtletí 2012. Jak se budou vyvíjet prodeje héliem plněných disků?

iSuppli: Seagate nadále ve 4. čtvrtletí 2012 dominuje profesionální pevným diskůmAčkoli Western Digital dokončil akvizici Hitachi GST v prvním čtvrtletí 2012, segment podnikových pevných disků ovládá stále Seagate s 48% podílem. Konsorciu Western Digital/HGST patřilo ve třetím čtvrtletí 45 % a zbývajících 7 % připadlo Toshibě.

Maximální kapacita konvenčních pevných disků se zastavila v současnosti na hodnotě 4 TB. Western Digital již nyní pracuje na modelech plněných héliem, které podle slov výrobce přinesou snížení spotřeby o více než 20 % a nárůst kapacity v rozmezí 25 až 50 % při zachování současného počtu ploten.

Analytici očekávají, že héliem plněné pevné disky se na trhu objeví v závěru letošního roku a měly by zamíchat s pořadím jednotlivých výrobců. Ze současné pomyslné nuly jejich prodeje do roku 2016 vzrostou a překonají hranici 100 milionu kusů.

Graf1: Vývoj trhu podnikových disků v roce 2012

 Vývoj trhu podnikových HDD v roce 2012

Zdroj: iSuppli

 

Úvodní foto: © Shawn Hempel - Fotolia.com

Komentáře