iSuppli: Poptávka po pevných discích stále roste navzdory vysokým cenám

Podle analytické společnosti iSuppli se v letošním roce prodá 254 milionu pevných disků, což při srovnání s předchozím rokem bude představovat nárůst o 4,3 %.

iSuppli: Poptávka po pevných discích stále roste navzdory vysokým cenámPoptávka po pevných discích stále roste, což dokazuje zájem o nové počítačeRok po té, co Thajsko a výrobce pevných disků zasáhly záplavy, se jejich produkce obnovila do původního stavu. Podle dosavadních výsledků analytici očekávají, že prodeje HDD dosáhnou v letošním roce nového rekordu.

Tempo růstu by však mělo vydržet a v roce 2016 by se mělo celosvětově proda 575,1 milionu kusů disků.

Prognóza zahrnuje prodeje pevných disků pouze pro segment PC, tedy stolní počítače a notebooky, a dále podnikové pevné disky určené pro náročné nasazení v serverech a storage systémech.

Nezohledňuje prodeje pevných disků do automobilového průmyslu, pro použití v externích pevných discích nebo chytré domácí elektronice. To naznačuje jediné, že kromě zájmu o smartphony a tablety, poptávka po počítačích stále existuje.

Kromě neustálé potřeby ukládat čím dál větší množství dat se dalším důvodem rostoucí poptávky stane uvedení Windows 8, které podle analytiků podnítí prodeje nových počítačů. Stejně tak má pomoci následné uvedení nových ultrabooků, ve kterých se začnou nově objevovat hybridní pevné disky.


 

Graf1: Prodeje pevných disků do počítačů v letech 2011 - 2016 (v mil. kusech)

Prodeje pevných disků do počítačů v letech 2011 - 2016 (v mil. kusech)

Zdroj: iSuppli

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře