iOS 6 a iPhone 5: tenčí, lehčí a s LTE

Společnost Apple představila nové modely svých mobilních zařízení. Uveden byl jeden z nejočekávanějších produktů letošního roku – smartphone iPhone 5 a samozřejmě i nový operační systém pro mobilní zařízení Apple – iOS 6.

iOS 6 a iPhone 5: tenčí, lehčí a s LTEiPhone 5Tvarově Apple s novým iPhonem 5 nepřekvapil. Telefon doslova naplnil očekávání dříve objevovaných studií a obrázků. Jako materiál byl použit hliník a tvrzené sklo.

Nový iPhone je cca o 20 % lehčí (112 gramů) a 18 % tenčí (7,6 mm) než předchozí verze. Co do objemu by měl být menší o 12 %. Dostalo se mu však 4“ displeje Retina o rozlišení 640 x 1136. Poměr stran 16:9 napovídá, že iPhone 5 je vyšší než 4S. Dotyková technologie je nyní integrována přímo do vrstvy displeje.

Z důvodu úspory místa byl vybaven tzv. „Lightning“ konektorem, který nahrazuje původní. K dispozici je však konvertor pro další příslušenství.

Zadní fotoaparát má stejné rozlišení 8 Mpx, díky údajně v grafice 2x rychlejšímu dvoujádrovému procesoru A6 však zvládne více funkcí (např. vytvoření panorama o rozlišení 28 Mpx).

Zvýšena byla také výdrž baterie na 8 hodin hovoru a 10 hodin prohlížení webu přes Wi-Fi či 3G. Konektivitu rozšiřuje LTE, uvidí se však, zda zvolená frekvence bude odpovídat specifikacím napříč Evropou. Wi-Fi nyní zvládne i frekvenci 5 GHz.

K dispozici budou opět dva modely (černý a bílý), nastavení cen zůstává stejné jako doposud (16GB model cca 15 000, atd.), s tím, že starší modely se posunují tradičně cenově níže.

Předobjednávky začínají 14. 9. V České republice by měl být iPhone 5 dostupný 28. 9. 2012.

Apple představil také novou verzi iOS 6, která přináší na 200 vylepšení včetně integrované navigace a zabudované aplikace a správy pro Facebook.  Nový systém bude dostupný 19. 9., a to také pro modely iPhone 4S, 4, 3GS a tablety iPad 2 a iPad třetí generace.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld
Úvodní foto: Apple

Komentáře