Intel změnil distribuční model, má dva nové distributory

Intel s platností od července změnil distribuční model pro region EU. Jeho autorizovaní distributoři ve všech zemích získali distribuci platnou pro všechny své pobočky v regionu. V Česku a na Slovensku již ohlásily autorizovanou distribuci Intelu ABC Data a Tech Data Distribution.Nové čipy Intelu nyní dostantete s plnou podporou výrobce také u distributorů ABC Data a Tech Data Distribution„Mohu potvrdit, že s platností od července tohoto roku může kterýkoliv distributor s autorizovanou distribucí na území Evropské unie dodávat produkty Intel také do dalších zemí v tomto regionu," uvedl pro ChannelWorld Pavel Svoboda, PR manažer Intelu pro region CEE.

Autorizovanou distribuci Intelu s platností od 1. 7. 2009 již oficiálně ohlásila trojka tuzemské distribuce, společnost Tech Data Distribution. Ta využila právě kontraktů s Intelem, které má v ostatních zemích Evropy.

Podporu výrobce získala podle ověřených informací ChannelWorldu také ABC Data, která je velmi aktivní v Česku i na Slovensku. Dohromady na těchto trzích dosáhla obratu tři miliardy a v loňském roce rostla v regionu z hlediska obratu o 28 % (viz květnový tištěný speciál ChannelWorldu). ABC Data získala distribuci díky své matce v Polsku, která na tamním trhu rovněž patří mezi přední distributory a smlouvu s Intelem měla již dříve.

V Česku i na Slovensku se tak významně rozšířila distribuční síť výrobce. V České republice měly dosud autorizovanou distribuci Asbis CZ, AT Computers a Sitronics IT (Kvazar-Micro). Na Slovensku pak Asbis SK, AT Computers SK a WesTech Slovakia.

V ABC Datě má na starosti značku Intel produktový manažer Jan Hambera. Jeho kontakty najdete v profilu společnosti ABC Data ve vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste).

„Tech Data bude reportovat všechny prodeje společnosti Intel, díky čemuž žádný z registrovaných zákazníků nepřijde o výhody partnerského programu Intel. Ti, kteří ještě nejsou v partnerském programu Intel registrováni, tak mohou udělat přímo na webové stránce firmy. Samozřejmostí je pravidelné informování o nových produktech, zajištění školení a marketingová podpora produktů. Dobrou zprávou pro resellery však bude zejména výborná dostupnost výrobků Intel u Tech Data Distribution. Všechny prodávané procesory a základní desky jsou skladem a tedy ihned k dispozici. Velmi dobrá skladová dostupnost je zajištěna díky pravidelným dodávkám z centrálního skladu Tech Data v Boru u Plzně," píše se v oficiálním tiskovém oznámení distributora.

Produkty Intel jsou v rámci struktury společnosti Tech Data Distribution zařazeny do obchodní jednotky Komponenty, kterou vede Martin Rak. Jeho kontakty najdete v profilu Tech Data Distribution v našem vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste).Komentáře