Intel začíná dodávat nové čipové sady pro Sandy Bridge

Společnost Intel v pátek oznámila, že začne tento týden dodávat náhradní čipové sady pro počítače s nejnovějšími procesory Sandy Bridge.Intel začíná dodávat nové čipové sady Sandy BridgeNové čipsety by podle tiskového mluvčího společnosti Intel, Chucka Mulloye, mohly dorazit k výrobcům počítačů již v pondělí.

Minulý měsíc Intel objevil chybu v návrhu 6. série čipových sad s kódovým označením Cougar Point, které se používají v počítačích s novými procesory Sandy Bridge. Výrobce zastavil veškeré dodávky výrobcům PC, z nichž někteří museli odložit uvedení nových produktů na trh a jiní aktuálně řeší náhradu zákazníkům.

Nahrazující čipsety obsahují podle prohlášení na webových stránkách Intelu „menší změnu kovové vrstvy“, která řeší uvedený problém. Původní chyba mohla způsobovat zhoršení funkčnosti SATA řadičů s dopadem na výkon zapojených disků.

Intel uvedl, že zmíněná chyba by mohla snížit letošní příjmy společnosti zhruba o 300 milionů amerických dolarů, a že náklady na opravu a výměny by mohly dosáhnout dalších 700 milionů dolarů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře