Intel v prosinci uvede mobilní procesory Cedar Trail

Výrobce procesorů Intel uvede v prosinci 2012 na trh platformu Cedar Trail-M pro netbooky. Kdy čekat nové modely a od koho?Intel v prosinci uvede mobilní procesory Cedar TrailPodle zdrojů serveru Digitimes plánuje Intel na prosinec uvedení platformy Cedar Trail včetně 32nm procesorů Atom N2800 a N2600.

Zdroje také naznačily, že z důvodu klesající poptávky po procesorech a čipsetech Atom a rostoucí konkurence v podobě tabletů poklesly tržby Intelu v této oblasti ve třetím čtvrtletí 2011 meziročně o 32 %. Digitimes dodává, že z důvodu slabé poptávky Intel odložil uvedení Cedar Trail-M ze září na prosinec.

I přes celosvětově klesající poptávku po netboocích své místo mezi mobilními počítači stále mají, především na rozvíjejících se trzích.

Poté, co Samsung z trhu netbooků odešel, zůstaly společnosti Asus a Acer jedinými hlavními hráči. Asus by podle zdrojů Digitimes měl uvést desetipalcové modely Eee PC 1025C a Eee PC 1025CE ještě během prosince.

Asus by měl v letošním roce na trh dodat celkem 4,6-4,8 milionu netbooků a pro příští rok očekává dodávky ve výši 4-4,2 milionu kusů. Acer by na tom měl být letos i v roce 2012 velmi podobně.

Zdroj: Digitimes
Komentáře