Intel utržil ve 3. čtvrtletí rekordních 11 miliard dolarů

Intel dnes oznámil rekord ve čtvrtletních tržbách. Ve třetím čtvrtletí roku 2010 přesáhly vůbec poprvé v historii hranici 11 miliard amerických dolarů, což je o 18 procent více než ve stejném období loňského roku. Výrobce utržil celkem 11,1 miliardy amerických dolarů.Intelu se nadíle daří zvyšovat tržby i hodnotou společnosti.Intel dosáhl ve třetím čtvrtletí výnosů 11,1 miliard amerických dolarů, provozního zisku 4,1 miliardy dolarů a čistého zisku 3 miliardy dolarů. Výnos na akcii činil 52 centů. Výrobce tak překonal předpoklad oznámený s rovněž rekordními výsledky v minulém čtvrtletí.

Výsledky dosažené společností Intel ve třetím čtvrtletí vytvořily nový rekord, a to jak z hlediska tržeb, tak provozního zisku,” komentoval výsledky v tiskovém oznámení generální ředitel a předseda představenstva společnosti Intel Paul Otellini.

Těchto výsledků bylo dosaženo díky solidní poptávce ze strany firemních zákazníků, dobrému prodeji našich klíčových produktů a pokračujícímu růstu na nových trzích. Pokud pohlédneme do budoucnosti, vidíme zdravou celosvětovou poptávku po IT produktech všeho druhu, zejména se pak těšíme na to, jak bude přijat náš nový procesor, nazývaný Sandy Bridge. Stejně tak jsme zvědavi na široké spektrum aplikací vycházejících z našich procesorů Intel  AtomTM : ten se objevuje například v nových produktech Google TV nebo tabletech používajících operační systémy Windows, Android  a MeeGo,” doplnil Paul Otellini.

Kde se dařilo?

Intel ve zprávě s hospodářskými výsledky zveřejnil, že tržby PC Client Group vzrostly o 3 procenta oproti předchozímu období a v oblasti mobilních mikroprocesorů bylo dosaženo rekordních tržeb. Stejně tomu bylo také u Data Center Group. Naopak z prodeje Intel Atom a čipových sad bylo dosaženo příjmů ve výši 396 milionů amerických dolarů, což je o 4 procenta méně než v předchozím období. Značí to mimo jiné klesající zájem o kategorii netbooků, kterým se cenově začaly přibližovat plnohodnotné notebooky.

Průměrná prodejní cena mikroprocesorů byla zhruba stejná jako v předchozím období a výrazně vyšší proti stejnému období loňského roku.

Předpověď na poslední čtvrtletí je opět rekordní. Intel odhaduje tržby ve výši 11,4 miliard dolarů (+/- 400 milionů).

Zdroj: IntelKomentáře