Intel umožnil upgrade procesorů Core i3 přes kupóny

Intel rozšířil program pro upgrade procesorů na základě koupě kuponu se speciálním kódem. Podává jednoduchý prodejní argument – navýšení výkonu bez potřeby výměny CPU.

Intel umožnil upgrade procesorů Core i3 přes kupónyIntel umožnil upgrade procesorů Core i3 přes kupónyIntel prodává upgradovatelné procesory, jejichž některé funkce jako frekvence a cache paměť mohou být navýšeny prostřednictvím karet prodávaných přes retail. Karta obsahuje kód pro stažení softwaru, který na počítačích s Windows 7 provede upgrade čipu.

Program pro upgrade CPU se týká jen některých low-endových procesorů a cílí na zákazníky, kteří by chtěli zvýšit výkon a funkce svého stávajícího procesoru.

Tento program se již dříve vztahoval na dvoujádrové procesory Pentium G6952. Nyní se vztahuje také na procesory Core i3 na platformě Sandy Bridge.

U mobilního čipu Core i3-2312M lze zvýšit frekvenci i cache paměť na úroveň Core i3-2393M a stejně tak zákazník může desktopovou verzi Core i3-2102 upgradovat vyšší frekvencí na Core i3-2153.

Podle webu Intel Upgrade Service lze aplikováním upgradu zvýšit rychlost aplikací a grafiky až o 19 %.

Aktuálně je program dostupný ve Spojených státech, Kanadě, Nizozemí, Německu, Indonésii, Mexiku, Brazílii a Peru. Rozšíření do dalších zemí Intel zvažuje.

Omezení nebo další prodejní příležitost?

Analytik společnosti Mercury Research Dean McCarron k možnosti upgradu uvedl, že výrobní náklady jsou u procesorů v podstatě fixní a některé funkce mohou být zakázány v průběhu testovací fáze.

Nezahrnutím plné šíře funkcí Intelu umožňuje prodávat čipy za nižší cenu, což může vést k nižším cenám počítačů,“ dodal Dean McCarron. Intel si tak naopak nechává otevřené dveře pro další navýšení příjmů.

Mluvčí společnosti Intel uvedl, že notebooky a čipy budou označeny, že je možné je upgradovat, což by mělo pomoci zákazníkům při jejich nákupním rozhodování.

Zdroj: IDG News Service
Foto © James Thew - Fotolia.com
Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře