Intel snížil předpověď svých výsledků, špatná zpráva pro trh PC?

Počítačové odvětví dostalo další neoptimistickou zprávu – Intel oznámil, že snižuje odhad svého obratu pro třetí čtvrtletí. Co jej k tomu vede?

Intel snížil předpověď svých výsledků, špatná zpráva pro trh PC?Intel snížil předpověď svých výsledků, špatná zpráva pro trh PC?Největší výrobce čipů na světě, společnost Intel, snížila odhady obratu z očekávaných 13,8 miliardy – 14,8 miliardy dolarů na 13,2 miliardy plus mínus 300 milionů dolarů.

Snížení výrobce připisuje slabým zásobám v dodavatelském řetězci, špatnému podnikovému trhu PC a poklesu poptávky na rozvíjejících se trzích.

Nic z toho není dobrá zpráva pro trh počítačů, který opakovaně drtí rostoucí zájem o menší tablety a několik let slabé ekonomiky. Tablety a chytré telefony jsou navíc v převážně většině osazeny  konkurenční architekturou ARM.

Zároveň to není dobrá zpráva pro celé odvětví IT, jelikož se analytici shodují, že Intel sám o sobě je ten, kdo udává směr high-tech průmyslu.

Intel předznamenává celkový stav trhu počítačů a snížení odhadu příjmů rozhodně není dobrým znamením,“ uvedl Dan Olds, analytik skupiny The Gabriel Consulting Group. Zároveň dodal, že poptávka po serverech je přiměřeně silná.

Analytická společnost IHS iSuppli minulý měsíc snížila svou předpověď pro celosvětový trh polovodičů na rok 2012. Důvodem byly slábnoucí ekonomické podmínky a klesající příjmy z dodávek procesorů. Analytici také poznamenali, že trh čipů, který měl původně odhadem růst meziročně o 3 %, spíše poklesne o 0,1 %.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře