Intel sníží ceny procesorů Sandy Bridge

Intel plánuje snížení cen procesorů Sandy Bridge, aby vyčistil sklady před uvedením nové platformy Ivy Bridge. Jaké lze očekávat změny v cenách?Intel sníží ceny procesorů Sandy BridgeIntel nedávno oznámil partnerům plán snížit ceny dostupných procesorů Sandy Bridge, přičemž některé série čipů Core i3 a i5 zaznamenají pokles ceny až o 10 – 15 %. Uvádí to server DigiTimes s odkazem na zdroje mezi výrobci notebooků.

Vzhledem k tomu, že Intel plánuje uvést novou generaci procesorů s kódovým označením Ivy Bridge v dubnu 2012, doufá, že by snížení cen aktuálních modelů mohlo podpořit poptávku.

Výrobci notebooků jako Lenovo, Asus a Acer již snížili ceny laptopů vybavených procesory Core i5-2430 pod 659 dolarů a cena modelů s Core i3 se již posunula pod 428 dolarů.

Zdroje DigiTimes také očekávají, že výrobci v lednu 2012 sníží ceny první generace ultrabooků vybavených procesory Core i5 na 799-899 dolarů, aby se zbavili zásob a vyhnuli kanibalizování poptávky po druhé generaci ultrabooků.

Příští generace 22nm procesorů Inte Ivy Bridge, která zahrnuje Core i5-3450, Core i7-3370, by měla stát mezi 184-332 dolary, což je pouze o 10-15 dolarů více než stojí současné modely CPU. Pokud by se Intelu nepovedlo rychle zbavit zbývajících zásob Sandy Bridge, mohlo by to způsobit obtíže při přechodu na novější platformu.

Zdroj: DigiTimes
Komentáře