Intel SBA má usnadnit menším firmám správu počítačů

Malé firmy se do budoucna nebudou muset starat o provoz svých PC. Intel představil technologii SBA pro procesory Sandy Bridge, která zjednoduší správu a otevře další příležitosti resellerům.Intel SBA usnadní menším firmám správu počítačůSpolečnost Intel na své konferenci Intel Developer Forum v Pekingu nastínila plán nabízet technologii Intel Small Business Advantage (SBA) pro osobní počítače (přenosné i stolní) v rámci rodiny rocesorů Intel Core druhé generace.

Intel SBA je k dispozici pro procesory Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i5 vPro, Intel Core i7 a Intel Core i7 vPro s čipovými sadami Intel 2012.

Jedná se o softwarové i hardwarové řešení pro dohled nad zabezpečením počítače a zálohováním dat, které může v menších firmách nahradit specializovaného IT pracovníka, což prodejci mohou svým zákazníkům použít jako prodejní argument nebo naopak roli IT pracovníka externě zastat.

Reselleři mohou do technologie Intel SBA integrovat služby a řešení nezávislých výrobců softwaru (ISV). Také spolu s OEM dodavateli si mohou uživatelské rozhraní Intel SBA upravit a doplnit vlastní informace: například přidat kontaktní údaje, aplikace a další věci.

Co Intel SBA přináší uživatelům

Intel SBA se umí postarat o automatické stahování aktualizací a údržby typu defragmentace pevného disku. Může tak učinit i mimo pracovní dobu, kdy je počítač vypnutý. K servisnímu zásahu si jej Intel SBA zapne a po dokončení operací zase vypne.

Mezi další funkce patří záloha a obnova dat opět i mimo pracovní dobu, dohled nad činností antivirového programu a jeho aktualizacemi, automatické vypnutí počítače v případě opomenutí uživatele či možnost připojit bezdrátově externí displej např. pro potřeby prezentací.


 

Obr.: Screenshot klienta Intel SBA

Intel SBA


Zdroj: IntelKomentáře