Intel prověřuje možnou chybu v SSD 320 discích

Společnost Intel zaregistrovala stížnosti zákazníků na selhání SSD disků řady 320. Nabízí možnost výměny, než problém vyřeší.

Intel prověřuje možnou chybu v SSD 320 discíchIntel prověřuje možnou chybu v SSD 320 discíchIntel zkoumá potenciální chybu, která může způsobovat selhání SSD disků řady 320. Výrobce nabízí uživatelům, u kterých se problém vyskytl, náhradní disky. Uvedl to zástupce servisního centra  pro zákazníky společnosti Intel.

Na diskuzních fórech výrobce si uživatelé stěžují na selhání disků SSD 320 a ztrátu dat, kterou způsobují zřejmě problémy s napájením. V některých případech disk po chybě zobrazuje pouze 8MB úložné kapacity a uložená data nejsou přístupná.

Problém zkoumáme,“ sdělil v e-mailu Daniel Snyder, tiskový mluvčí společnosti Intel. „Kterýkoliv zákazník může kontaktovat linku se zákaznickou podporou.

Na koho se obrátit

Zástupce technické podpory společnosti Intel uvedl, že dokud nebude problém vyřešen, dotčení zákazníci mají nárok na náhradní disk. Kontakty na zákaznickou podporu jsou uvedeny na webových stránkách Intelu. Výrobce také poskytuje podporu přes chat v angličtině.

Pro Českou republiku a Slovensko Intel na webu neuvádí přímou kontaktní linku. V případě reklamace zákazníka se v rámci programu Intel Technology Provider můžete obrátit také na call centrum (Marta Boltowitz). Kontakty by měly být dostupné v Intel Reseller Centru.

Podporu by vám měli zajistit také autorizovaní distributoři společnosti Intel: ABC Data, Asbis CZ, AT Computers, Avnet, eD system Czech, Kvazar-Micro a Tech Data Distribution v České republice a ABC Data SK, Asbis SK, AT Computers SK, Avnet Technology Solutions Slovakia, Tech Data Distribution SK a WesTech Slovakia na Slovensku.

Pětiletá záruka na spolehlivý disk?

Disky SSD 320 byly uvedeny na trh v březnu jak pro PC, tak pro Macy od společnosti Apple. Disk je dodáván s kapacitou od 40GB do 600GB. V květnu jsme vás informovali o automatické prodloužení záruky pro SSD 320 na pět let.

Intel v minulosti již jednou problémy s chybou v SSD discích. V roce 2009 stáhl upgrade firmwaru pro disky X25-M, jelikož si uživatelé následující den stěžovali na softwarové selhání. Výrobce se letos musel také potýkat s chybou v čipových sadách pro procesory Sandy Bridge.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorldKomentáře