Intel: Příští ultrabooky přijdou s dotykovými displeji a rozpoznáním hlasu

Společnost Intel odhalila v rámci svého vystoupení na CES 2012 funkce, které by měla přinést příští generace ultrabooků.

Intel: Příští ultrabooky přijdou s dotykovými displeji a rozpoznáním hlasuNové modely ultrabooků představené na CES 2012 Koncept Nikiski používá Windows 8 a má vespod malý monitor. Když je notebook Nikiski zavřený, monitor umožňuje přístup k základním datům.

Budoucí ultrabooky budou mít dotykové obrazovky, rozpoznání hlasu, delší životnost na baterii a nižší ceny, uvedl Mooly Eden, generální manažer skupiny PC client v Intelu.Budoucí ultrabooky budou mít dotykové obrazovky, rozpoznání hlasu, delší životnost na baterii a nižší ceny, uvedl Mooly Eden, generální manažer skupiny PC client ve společnosti Intel.

Letos by mělo být na trh uvedeno více než 75 nových modelů ultrabooků a později během roku můžeme čekat také hybridní modely s funkcemi tabletu.

Uživatelé se nechtějí vzdát klávesnic, takže dotykové obrazovky poskytnou doplňkové funkce pro gesta, zoomování, ořezávání a posun po stránce, uvedl Eden.

Intel oznámil také partnerství se společností Nuance, která zařízením přidá rozpoznání hlasu.

Ultrabooky čeká hybridní design, který umožní vyjmout obrazovku a používat ji jako tablet. Intel předvedl také další budoucí možné použití ultrabooků – ukázal koncept Nikiski běžící na Windows 8, který má vespod malý monitor. Když je notebook Nikiski zavřený, monitor umožňuje přístup k základním datům.

Intel předvedl také notebook, který dokázal rozpoznat gesta rukou, jimiž šlo ovládat hry – podobně jako u Xboxu Kinect.

Cena hlavní překážkou

Když je notebook Nikiski zavřený, monitor umožňuje přístup k základním datům.Intel rozvoj ultrabooků (tenkých, lehkých, výkonných notebooků s funkcemi tabletu) výrazně podporuje a doufá, že rozšíření o nové funkce v dalších generacích oživí skomírající trh počítačů, jež ovlivňují rostoucí prodeje tabletů.

„Lidé rádi vytvářejí, aby se mohli vyjádřit,“ uvedl Eden a pokračoval tím, že nejsou „konzumující krávy,“ čímž narazil na tablety, jež jsou často považovány pro zařízení určená právě pouze pro konzumaci obsahu.

Hlavní překážkou je stále cena ultrabooků, která začíná na více než 800 dolarech. Intel však doufá, že se mu podaří do konce roku cenu srazit pod 699 dolarů.

Zdroj: IDG News Service
Galerie
Komentáře