Intel představil první ultrabooky v ČR

Společnost Intel na tiskové konferenci představila novou kategorii zařízení – ultrabook, která disponují vysokým výkonem a novými funkcemi v ultratenkém provedení. Kteří výrobci přicházejí s ultrabooky před Vánoci a jak vypadají?

Intel představil první ultrabooky v ČRRudolf Rejfíř marketingový manažer společnosti Acer představuje Acer Aspire S3. Ultrabook Acer Aspire S3.

Intel představil první ultrabooky v ČRPrvní modely ultrabooků na český trh uvádějí výrobci počítačů Acer, Asus, Lenovo a Toshiba. Ne všechny však budou zřejmě do Vánoc dostupné.

Ultrabooky představují ultratenké a ultralehké mobilní přístroje s vysokým výkonem a integrovaným zabezpečení. Podle společnosti Intel bude novou platformu ultrabook do konce roku 2012 využívat 40 % segmentu spotřebitelských notebooků.

Lidé chtějí technologii, která jim umožní efektivně pracovat a být stále výkonnější, ale současně také zůstávat v kontaktu s ostatními, dělit se o výsledky své kreativity a zážitky v podobě fotografií, videí, hudby či textů. Zároveň chtějí mít nad věcmi kontrolu, mít jistotu, že jejich identita je chráněná a že data budou v bezpečí i tehdy, pokud počítač ztratí nebo jim bude odcizen,“ uvádí Martin Vařbuchta, manažer společnosti Intel pro maloobchodní prodej.

Intelem stanovené parametry ultrabooku:

  1. Hmotnost do 1,5 kg a tenký profil méně než 18 mm při rozměrech displeje do 14“.
  2. Extrémně rychlý start: technologie Intel Rapid Start, která umožňuje rychlý návrat z režimu spánku.
  3. Delší výdrž baterie: 5 až 8 hodin
  4. Procesor: zařízení napájí procesor Intel Core.
  5. Bezdrátový přenos obrazu přes technologii Wireless Display.


Mezi aktuálně uvedenými modely ultrabooků na český trh jsou: Acer Aspire S3 (koncová cena od 19 990 Kč s DPH), Asus Zenbook UX21 (cena od 24 490 Kč s DPH) a UX31, Lenovo IdeaPad U300s a U400 (s koncovou prodejní cenou od 16 999 Kč bez DPH) a Toshiba Portege Z830, která však zřejmě do konce roku ještě nebude dostupná.

Tři generace ultrabooků

Strategie společnosti Intel pro přechod na nové ultrabooky počítá se třemi základními fázemi. V první fázi jsou uvedeny modelys procesory Intel Core druhé generace. Tato rodina produktů umožní podle Intelu vytvářet tenké, lehké a elegantní počítače, které na trhu budou za dostupné ceny.

Modely pro rok 2012 budou postaveny na procesorech Intel Core 3. generace (tzv. Ivy Bridge) a nabídnou vyšší výkon nebo menší spotřebu, rychlou grafiku a značnou různorodost velikosti displejů, modelů a podob. V příštím roce má být na trhu uvedeno 64 nových ultrabooků včetně dotykových a konvertibilních modelů.

Třetím krokem pak jsou produkty Intelu naplánované pro rok 2013 a prozatím označované názvem Haswell. U nich se dá očekávat výrazně lepší výdrž baterie díky významné úspoře elektrické energie.

Fotografie nových ultrabooků naleznete ve fotogalerii níže.

Zdroj: Intel, ChannelWorld
Galerie
Komentáře