Intel potvrdil zpoždění procesorů Ivy Bridge

Intel potvrdil spekulace ohledně zpoždění procesorů řady Ivy Bridge. Jaké je stanovisko výrobce a o kolik se dodávky protáhnou?Intel potvrdil zpoždění procesorů Ivy BridgePodle oznámení firmy Intel dojde ke zpoždění dodávek nové generace procesorů Ivy Bridge přibližně o dva měsíce. Intel tak nepřímo potvrdil původní spekulace, které hovořily o tom, že dodávky nových procesorů nezačnou dříve než v červnu.

Výkonný viceprezident Sean Maloney magazínu Financial Times řekl, že prodloužení doby není způsobeno nedostatečnou poptávkou (a tedy vysokými skladovými zásoby Intelu o kterých se spekulovalo), ale novým výrobním procesem, potřebným pro výrobu menších čipů.

Původně byly masové dodávky nových procesorů plánovány na duben, podle Seana Maloneho však dojde ke zpoždění přibližně o 8 až 10 týdnů.

Intel také oznámil, že jeho cílem bylo distribuovat Ivy Bridge ve druhém čtvrtletí letošního roku, což se i se zpožděním podaří.

Největším rozdílem mezi novými čipy Ivy Bridge a současnými Sandy Bridge je využití architektury 22nm místo 32nm. Čipy řady Ivy Bridge tak spotřebují méně a poskytnou více prostoru pro integrované grafické čipy. Grafický výkon nových APU tak údajně vzroste až o 60 % a poradí si s podporou Microsoft DirectX 11.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře