Intel oznámil hospodářské výsledky, ceny procesorů rostly

Intel tento týden oznámil výnosy za 2. čtvrtletí ve výši 10,8 miliard amerických dolarů, což představuje meziroční nárůst o 34 %. Výrobce dosáhl provozního zisku ve výši 4 miliard dolarů, čistého zisku 2,9 miliard dolarů a zisku na akcii (EPS) 51 centů. Jaké jsou prognózy dalšího vývoje?Výsledky Intelu jsou barometrem pro celý IT průmysl a z tohoto pohledu přišla od amerického výrobce vynikající zpráva. Výsledky Intelu jsou barometrem pro celý IT průmysl a z tohoto pohledu přišla od amerického výrobce vynikající zpráva. Výrobce totiž zaznamenal rekordní výsledky a předčil očekávání analytiků. Dařilo se zejména v oblasti firemního segmentu, který konečně nastartoval obnovu svého IT.

Silná poptávka podnikových zákazníků po našich nejpokročilejších mikroprocesorech pomohla společnosti Intel dosáhnout nejlepších čtvrtletních výsledků v celé 42leté historii,“ potvrdil v tiskovém oznámení Paul Otellini, prezident a CEO společnosti Intel. „Nejmodernější výrobní technologie a špičková architektura stále zřetelněji odlišují produkty založené na technologiích Intel od ostatních. Segmenty osobních počítačů a serverů jsou zdravé a poptávka po nejnovějších technologiích bude i v dohledné budoucnosti růst,“ doplnil optimistickou předpověď výrobce.

Intel dále uvedl, že výnosy divize PC Client Group vzrostly ve srovnání s předchozím obdobím o 2 procenta, rekordní tržby vykázaly mobilní mikroprocesory. Výnosy divize Data Center Group vzrostly ve srovnání s předchozím obdobím o 13 procent a rekordní tržby vykázaly serverové mikroprocesory.

Výnosy z prodeje mikroprocesorů a čipsetů pro platformu Intel Atom činily 413 mil. USD, což představuje oproti předchozímu období nárůst o 16 %. Průměrná prodejní cena (ASP) všech mikroprocesorů zaznamenala oproti předchozímu období mírný nárůst.

Intel v oznámení zveřejnil rovněž prognózu pro další čtvrtletí. Očekává výnosy ve výši 11 miliard dolarů (+/- 400 tis. dolarů) a nárůst výdajů na vývoj a výzkum na 3,2 miliardy USD.

Více informací naleznete na webových stránkách firmy Intel.

Zdroj: Intel, ChannelWorldKomentáře