Intel oficiálně představil ultrabooky s třetí generací procesorů Intel Core

Pár hodin po světové premiéře na konferenci Computex v Tchaj-peji uvedl Intel nové ultrabooky také na český trh. Na co se mohou vaši zákazníci těšit?

Intel oficiálně představil ultrabooky s třetí generací procesorů Intel CoreNovinka od Aceru.

Nová vlna ultrabooků bude osazena třetí generací procesorů Intel Core označovaných jako Ivy Bridge a krom vyššího výkonu a lepší výdrže na baterii přinese také snížení prodejní ceny. Nová vlna ultrabooků bude osazena třetí generací procesorů Intel Core označovaných jako Ivy Bridge a krom vyššího výkonu a lepší výdrže na baterii přinese také snížení prodejní ceny. Předchozí generace ultrabooků startovala svou cenu na 899 dolarech, startovní cena novinek se pohybuje okolo 699 dolarů.

Zatímco doposud bylo dostupných pouze 21 modelů, v průběhu třetího čtvrtletí výrobci doslova zaplaví trh a zákazníci dostanou na výběr z více než 100 různých ultrabooků s obrazovkami od 11,6 do 15,6 palců. Objevují se také modely určeny pro firemní segment.

S třetí generací procesorů Intel Core je také dostupná technologie Intel Anti-Theft, která umožňuje jednoduchá zablokování notebooku přes internet. Služba je nabízena ve spolupráci s bezpečnostní společnostmi McAfee, Symantec, OneBe a AbsoluteSoftware a cena pro koncové zákazníky by se na českém trhu měla pohybovat od 499 Kč za roční licenci po přibližně 900 Kč pro tříletou licenci. Všechny nové ultrabooky budou obsahovat tříměsíční bezplatnou licenci pro Intel Anti-Theft.

Některé modely budou také vybaveny novým operačním systémem Windows 8 a dotykovou obrazovkou. Díky otočnému mechanismemu pro displej tak bude možné ultrabook transformovat do podoby tabletu.

Nové modely ultrabooků představili na tiskové konferenci výrobci Acer, Asus, Fujitsu, HP, Lenovo, Samsung a Toshiba. Acer uvedl například nejtenčí ultrabook na světě s vysouvacími porty, který byl k vidění již na konferenci Intel Platinum Summit v Londýně. HP ukázalo svůj 15,6“ palcový ultrabook řady Envy s podsvícenou klávesnicí.

Samsung se chce zaměřit také na firemní segment, kam hodlá nabízet svůj černý ultrabook série 9, který disponuje IPS displejem s rozlišením 1650x1080 pixelů. Do firem chce také Fujitsu, které má jako jediný výrobce ultrabook s dokovací stanicí. Dell zase u své novinky z řady XPS sází na pogumované tělo a kvalitní Gorilla Glass pro displej.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře