Intel odkládá hlavní dodávky procesorů Ivy Bridge

Intel nedávno informoval své partnery o plánu odložit hlavní dodávky příští verze procesorů označovaných jako Ivy Bridge. Jaké jsou důvody?

Intel odkládá hlavní dodávky procesorů Ivy BridgeIntel odkládá hlavní dodávky procesorů Ivy BridgeI přesto, že Intel oznámí nové produkty a dodá menší množství procesorů Ivy Bridge na trh na začátku dubna, hlavní dodávky by neměly přijít dříve než v červnu, uvádí zdroje z řad výrobců notebooků.

Důvodem zpoždění má být podle zdrojů serverů Digitimes potíže s vyprodáním skladů s A-brandovými notebooky vybavenými procesory Sandy Bridge, a stejně tak vysoké skladové zásoby Intelu. Výrobce procesorů tím chce údajně minimalizovat možné dopady.

S tím, jak Intel změnil plán uvedení nových procesorů, začínají výrobci notebooků upravovat data představení nových modelů s Ivy Bridge. Výrobci přitom nadále věří, že trend obnovy počítačů nenastane dříve než v září poté, co by měl Microsoft uvést Windows 8. První tři čtvrtletí roku 2012 tak pro odvětví notebooků nevypadá nejlépe.

Rozhodnutí Intelu odložit uvedení procesorů Ivy Bridge podle výrobců čipů naopak pomůže ostatním producentům USB 3.0, jako jsou Renesas, ASMedia a Etron.

Zdroj: Digitimes

Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře