Intel kupuje Fulcrum a plánuje lepší integraci dataceter a síťových komponent

Intel oznámil akvizici výrobce ethernetových čipů Fulcrum. Jaké má plány?

Intel kupuje Fulcrum a plánuje lepší integraci dataceter a síťových komponentKoupě firmy Fulcrum Microsystem, která se zabývá především výrobou čipů pro síťové zařízení, je posledním krokem Intelu pro integraci datacenter v jeden celekKoupě firmy Fulcrum Microsystem, která se zabývá především výrobou čipů pro síťové zařízení, je posledním krokem Intelu pro integraci datacenter v jeden celek.

Spojení technologie Fulcrumu s hardwarem Intel má navíc přinést další možnosti a funkce.

Plánovaná zařízení si budou podle Intelu vzájemně vyměňovat informace ohledně bezpečnosti, kvality služeb (QOS), správy a další. Celé řešení je plánováno jako jednotný virtuální systém s tím, že zařízení si vzájemně uvědomí svou existenci.

„Naši zákazníci začínají požadovat výpočetní výkon, síťové komponenty i storage řešení jako jeden celek. Tato akvizice je tak pro nás stavebním kamenem pro novinky v našem portfoliu,“ uvedl marketingový ředitel Intelu Steve Schultz.

Cena akvizice zatím nebyla zveřejněna. Většina zaměstnanců firmy Fulcrum přejde do oddělení Intelu věnující se datacentrům. Čipy od firmy Fulcrum jsou známy zejména díky své nízké latenci.

Pohled konkurence a analytika

Broadcom, jeden z hlavní rivalů Intelu se nechal slyšet, že stejné integrace datacenter může dosáhnout za pomoci systémových integrátorů a jejich softwaru.

Analytik Zeus Kerravala ze společnosti Yankee Group má obavy ze vzájemné spolupráce zařízení od různých výrobců. „Ve chvíli, kdy administrátor zvolí zařízení od Intelu, zůstane závislý na jejich řešení,“ tvrdí Kerravala. Podobnou cestou jako Intel se vydaly i ostatní výrobci, většinou ale spíše formou partnerství než akvizice.

Cisco například spárovalo své řešení UCS (Unified Computing System) se svými specializovanými přepínači, storage systémy od EMC a virtualizačním softwarem VMware. Partnerství uzavřely i Juniper Networks a IBM. Obdobné kroky jako Intel ale podniká i Hewlett-Packard.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře